Eric Bolling, dlhoročný moderátor talk show vo Fox News dostal od spoločnosti nútenú dovolenku. Údajne niekoľko rokov dozadu posielal svojim kolegyniam obrázky mužských pohlavných orgánov v podobe mms správy.

Americká televízna sieť Fox News suspendovala Erica Bollinga, ktorý je jedným z moderátorom relácie „The Specialists,” po tom ako mal údajne minimálne trom kolegyniam zaslať nevhodné sexuálne obrázky.

Eric Bolling, ale odmieta tieto obvinenia a jeho právnik sa vyjadril, že sú vykonštruované a falošné. Informácie priniesol huffingtonpost.com.

„Pán Bolling si nepamätá na žiadnu takúto nevhodnú komunikáciu, neverí, že poslal akékoľvek takéto fotografie a dôsledne bude pokračovať v boji za zákonnú nápravu pre akékoľvek falošné a hanlivé obvinenia, ktoré boli vykonštruované,“ povedal Bollingov právnik Michael J. Bowel pre huffingtonpost.com.

Pre HuffPost informáciu o prijatí sexuálnych obrázkov v podobe správy na mobilnom telefóne potvrdili aj samotné príjemkyne, aj niekoľko ďalších zdrojov z prostredia Fox News. Minimálne jednej kolegyni z Fox News a dvom kolegyniam z Fox Business poslal Billing správu, ktorá by pohoršila asi každú ženu.

Jedna zo žien, ktorá dostala túto správu dokonca Billingovi napísala, aby jej už takéto fotografie nikdy neposielal, odpovede sa, ale nedočkala.

Pre HuffPost ďalší štyria svedkovia potvrdili, že videli predmetné neslušné fotografie a ďalších osem ľudí uviedlo, že o týchto správ so svojimi kolegyňami hovorili.

Nikto z nich, ale nechce odhaliť svoju totožnosť, keďže pracujú pre televíznu stanicu Fox News a nemôžu hovoriť s médiami bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti alebo preto, že majú uzatvorené dohody o dôvernosti s Fox News a s jej materskou spoločnosťou 21st Century Fox.

Po zverejnení kauzy s nevhodnými obrázkami sa s nepriaznivými obvineniami na adresu Bollinga prihlásila aj pravidelná návštevníčka jeho relácie Caroline Heldman, ktorá tvrdí, že Bolling je medzi vedúcimi pracovníkmi, ktorí ju sexuálne obťažovali.

Bolling je bývalý obchodník s komoditami a pre Fox News a Fox Business pracuje od roku 2007. Jeho hviezdna televízna kariéra vzrástla najmä v posledných dvoch rokoch, jedným z dôvodov jeho slávy môže byť aj dôvernejší vzťah s prezidentom Donaldom Trumpom.

Toto, ale nie je prvý ani jediný škandál, ktorý poškodzuje, respektíve poškodil, povesť Fox News.
V júli 2016 bol donútený rezignovať na svoju pozíciu generálneho riaditeľa aj dnes už zosnulý (zomrel v máji 2017) Roger Ailes. Sexuálne škandály sa pre zakladateľa Fox News a Fox Television Stations Group stali osudnými, prišiel o prestížne postavenie.

Škandál s nevhodnými sexuálnymi fotkami je pre Fox News veľmi nepríjemný, pretože len nedávno Billingovi spoločnosť predĺžila zmluvu.

Viceprezidentka spoločnosti Fox News Suzanne Scottová sa vtedy vyjadrila, že Eric si vybudoval silnú základňu fanúšikov, dokonca sa stal základom značky Fox News. „Jeho pohľad si veľmi ceníme a sme radi, že ho v televíznej sieti budeme mať ešte mnoho ďalších rokov,“ zverejnil vyjadrenie Suzane Scottovej, huffingtonpost.com.

Nuž, dnes by Suzane Scottová toto vyjadrenie možno rada poopravila alebo vymazala, aj keď zatiaľ ešte nebolo nič dokázané a celá kauza nemá rozuzlenie.

Hovorca spoločnosti Fox News sa pre huffingtonpost.com vyjadril, že celú kauzu majú v pláne dôkladne prešetriť. Aká bude budúcnosť Erica Bollinga ukáže až čas.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu