Erik Tomáš (foto: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR)

Stretnutie iniciovali manželia Tománkovci, ako prezradil E. Tomáš. Malo sa uskutočniť ešte pred tlačovou besedou 14. septembra, ktorú zvolal riaditeľ Tománek, aby sa vyjadril ku kauze údajného zneužívania maloletej Natálie v resocializačnom centre Čistý deň v Galante.

Komunikácia resocializačného centra s novinármi do termínu konania tlačovej besedy bola nesúrodá a neprofesionálna. K zmene došlo zjavne až 14.9., kedy riaditeľ centra začal (teda aspoň čiastočne) odpovedať na otázky novinárov a vyjadroval sa ku kauze. Predtým pred novinármi doslova utekal > pozri

Erik Tomáš sa priznal ku stretnutiu s manželmi Tománekovcami, stalo sa tak 14.9., teda v deň konania tlačovej konferencie. Ako dôvod stretnutia uviedol svoje členstvo v sociálnom výbore.

Informáciu priniesla na svojom webe Noviny.sk televízia Joj. 

„Áno som člen sociálneho výboru, preto logicky som sa s tými ľuďmi mohol stretnúť,“ povedal Erik Tomáš pre portál Noviny.sk.

Riaditeľ resocializačného centra v Galante stretnutie s E. Tomášom potvrdil. „Bol som sa opýtať, ako mám zastaviť toto mediálno-sociálne šialenstvo“, povedal Tománek.

„Stalo sa to raz v Bratislave, keďže vedia že som zodpovedný aj za komunikáciu, tak sa ma opýtali niekoľko rád k tlačovej besede, ktorá následne nasledovala za týmto stretnutím. Poradil som im že nemôžu len mať vyhlásenie a neodpovedať na žiadne otázky, lebo by to nebolo dobré a to bolo asi všetko, ale venovali sme sa trochu aj samotnej téme, nevidím v tom nič zlé (…). To bolo jediné stretnutie, viac stretnutí som už nemal,“ povedal Erik Tomáš.

Premiér Robert Fico o aktivitách svojho mediálneho poradcu nevedel. „Stretol som sa s nimi ako poslanec národnej rady a neinformoval som o tom premiéra,“ dodal Erik Tomáš.

„Chce sa mi zvracať, to je strašné a odporné,“ povedala Natália Blahová, keď sa od redaktora portálu Noviny.sk dozvedela, že za krízovou komunikáciou centra Čistý deň stál Erik Tomáš.

Celú kauzu otvorila práve N. Blahová na svojom blogu s názvom „Requiem pre znásilnené dievčatá“, ktorý si od 9. septembra pozrelo už viac ako 557 tisíc čitateľov a vzbudil obrovskú pozornosť médií. Čítaj viac.

Tlačová beseda centra Čistý deň v Bratislave 14.9.:
https://www.youtube.com/watch?v=zpdh1J7ujec

Prečítajte si tiež > Markíza nakrútila reportáž o 14-ročnej Natálii už pred rokom, no nakoniec ju neodvysielali! 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu