Erik Tomáš (foto: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR)

Bývalý redaktor televízie Markíza, ktorý pôsobil aj ako šéf tlačového odboru na Úrade vlády SR bude po novom pôsobiť ako mediálny poradca premiéra a ako štátny tajomník na ministerstve končí.

Erik Tomáš v minulosti už pôsobil ako mediálny poradca premiéra Roberta Fica, ako šéf tlačového odboru na Úrade vlády SR a po parlamentných voľbách v ktorých úspešne kandidoval za poslanca z miesta  č. 25 na kandidátke Smeru sa stal štátnym tajomníkom na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR, kde pôsobil doteraz.

„To, čo sa už dlhšie v kuloároch šepkalo, môžem dnes potvrdiť. Vraciam sa k premiérovi, dohodli sme sa na spolupráci. Svoje rozhodnutie vzdať sa postu štátneho tajomníka som oznámil na porade vedenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR,“ ohlásil Erik Tomáš svoj návrat v pondelok 15. augusta na sociálnej sieti. 

„Pri premiérovi budem pôsobiť ako poradca pre médiá, zároveň si ponechám aj poslanecký mandát. Táto dvojúloha je pre mňa nová a nesmierne náročná výzva. Pristupujem k nej s rešpektom,“ dodal Erik Tomáš.

Prečítajte si tiež > Fico nazval redaktora Markízy záchodovým pavúkom

Robert Fico sa v nielen poslednom období zviditeľnil viacerými prešľapmi v komunikácii s médiami a preto návrat Erika Tomáša na pozíciu jeho mediálneho poradcu môže súvisieť s vylepšením jeho image počas slovenského predsedníctva v Rade EU.

Pozrite si video denníka SME znázorňujúce niektoré výroky Roberta Fica na adresu novinárov:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu