Ben a Mária (foto: Championship Music, zdroj: RTVS)

Poslucháči Rádia Slovensko si od tohto týždňa môžu vypočuť titulnú pieseň Padám k novému tanečnému filmu Backstage, na ktorom sa koprodukčne podieľala RTVS. Skladbu vytvoril Ben Cristovao s producentmi The Glowsticks a naspieval v duete s Máriou Čírovou. Film prichádza do slovenských kín 15. marca.

V skladbe Padám skvele funguje prepojenie češtiny a slovenčiny, čo odráža samotné dianie filmu, ktorý sa tiež odohráva na Slovensku a v Čechách.

Backstage je príbehom tanečnej skupiny West Coast Crew, ktorá sa pretĺka v malom meste a sníva o tom veľkom. Dvere veľkého sveta a nablýskaného šoubiznisu sa im vďaka talentovej súťaži naozaj otvoria, no pre vzťahy a charaktery všetkých členov to znamená veľký skok a tvrdú skúšku. Svojmu snu sú niektorí schopní obetovať možno až príliš.

V tanečno-hudobnom filme režisérky Andrey Sedláčkovej (Fair Play) hrajú ďalší skvelí herci ako Roman Luknár, Judit Bárdos, Ivana Chýlková a Kryštof Hádek. Pilierom filmu je hudba a tanec, hlavné úlohy preto stvárnili mladí herci Mary Havranová s Ondrejom Hraškom a predovšetkým členovia tanečnej skupiny The Pastels a Ladylicious pod vedením choreografa Miňa Kereša.

Film finančne podporili Audiovizuálny fond SR a Státní fond kinematografie ČR.

Link na pieseň Padám:

Upútavka na film:

zdroj: RTVS

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu