„Dôvody samosudcu nepoznáme. Advokát Peter Kubina hovorí, že najskôr súd zaslal oznámenie, aké obvykle zasiela vo veciach, ktorými sa mieni meritórne zaoberať, ale následne bez bližšieho vysvetlenia zaslal list, v ktorom informoval o odmietnutí sťažnosti,“ uviedol denník N na svojom webe

„Tento výsledok nie je potešujúci, no v žiadnom prípade neznamená, že informačné embargo vlády voči Denníku N bolo v poriadku a v súlade s právom. Znamená iba toľko, že záväznú odpoveď na túto otázku nepoznáme, pretože okrem nášho Ústavného súdu odmietol odpovedať aj ESĽP,“ reagoval na rozhodnutie súdu v Štrasburgu pre denník N advokát Peter Kubina.

Rozhodnutie premiéra a vlády SR nekomunikovať s vybranými médiami (denník SME a N) bolo spôsobené ich otázkami a „tendenčnému“ správaniu, ako to odôvodnil, v skutočnosti však pravdepodobne ide o „informačný boj“, ktorý premiér vedie s médiami, ktoré sa o ňom neboja informovať.

„Dohodli sa na tom členovia vlády po skončení jej zasadnutia v stredu minulý týždeň. Dôvodom je dlhodobé tendenčné informovanie o práci kabinetu zo strany denníka, ktoré vyvrcholilo odštartovaním  samolepkovej politickej antikampane pod názvom: „Poburuje vás tento typ vládnutia? Dajte to najavo. Nalepte si Shootyho“, uviedol tlačový odbor Úradu vlády pre denník N k svojmu rozhodnutiu neinformovať, ešte v máji 2015.

Na Slovensku sa k premiérovým postojom a postojom vlády SR zaoberala i Tlačová rada SR ešte v decembri 2015, a vyjadrila vo veci vážne znepokojenie a postupy vlády považovala za porušenie slobody tlače obmedzením prístupu novinárov k informáciám.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu