Na finančné problémy majiteľky vydavateľstva EvitaPress Evity Urbaníkovej upozornil na svojom blogu spisovateľ Martin Petro, ktorému vo vydavateľstve vyšli dve jeho knihy. Na nevyplatené honoráre začali upozorňovať viacerí autori, ale nechceli byť menovaní. Urbaníková sa obvineniam bráni, priznala nesplatené pohľadávky voči dodávateľom, ale autorské honoráre už údajne všetky vyplatila.

Petrovi vyplatila Urbaníková časť honoráru z rokov 2014 a 2015 až po súdnej exekúcii v marci 2017. “Najväčšou záhadou pre mňa zostáva, ako to mohlo zájsť takto ďaleko. Veď išlo rádovo iba o niekoľko stoviek eur (aspoň v mojom prípade). Stálo jej to za to riziko? Bolo predsa iba otázkou času, kým sa jej sofistikovaný biznis model prevalí. Zázrak, že to pri tom počte veriteľov trvalo takto dlho,“ upozornil Martin Petro na svojom blogu.

Evita Urbaníková sa ku kauze vyjadrila pre denník N a priznala dlhy voči dodávateľom, ktoré majú byť spôsobené krachom knižnej distribučnej spoločnosti Belimex.

„Neklamala som, keď som povedala, že máme zaplatené honoráre. Máme. Aj Martin je vyplatený do nuly, v marci dostal pár stovák, ako napísal, lebo toľko mu prináležalo z predaja,“ zverejnil jej reakciu denník N.

Evita Urbaníková je bývalá rozhlasová moderátorka, v súčasnosti autorka ženských románov, majiteľka vydavateľstva EvitaPress a spoločnosti EvitaStore. Je autorkou scenára k filmu Všetko alebo nič, a zapožičala svoje meno vydavateľstvu Mafra Slovakia, ich ženskému magazínu Evita, ktorý vstúpil na slovenský trh v máji 2015.

„Knihy Evity Urbaníkovej patria na slovenskom trhu k jedným z najpredávanejších. Evita pozná svoju cieľovú skupinu a čitateľky poznajú Evitu. To všetko sme zvážili aj pri výbere názvu a charakteru nového mesačníka s názvom Evita,“ vysvetľoval dôvody pre koncept magazínu Ivan Hamšík, riaditeľ pre obsah vo vydavateľstve Mafra Slovakia. Čítaj viac.

Aktualizované:  „Ak má niekto nevyplatené pohľadávky voči vydavateľstvu Evitapress, nech sa obráti na firmu MAFRA Slovakia, budeme o nich diskutovať,“ povedal pre denník N výkonný riaditeľ vydavateľstva MAFRA Slovakia Vladimír Mužík.

Mužík sa zastával Urbaníkovej i na sociálnej sieti „Takže, pre slovenských priateľov. Vypisujem odmenu 1000 eur zo svojho, keď mi niekto prinesie 3 mená autorov (fyzické osoby), ktorí do dnešného dňa nemajú vyplatený honorár od Evity Urbaníkovej. Prosím ale aj s nejakými dôkazmi. Žiadne prípadné dlhy sa síce absolútne netýkajú Mafra Slovakia, ale to, čo sa odohráva teraz na internete a Facebooku a tiež v serióznych médiách voči tejto pani, je mimoriadne nehorázne. Tým nerozporujem, že svoju firmu viedla ako turecké hospodárstvo – umelec vedie firmu – ale skutočne to nie je žiadny podvodník!,“ zastával sa Urbaníkovej výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra Vladimír Mužík na sociálnej sieti Facebook.

„Dôrazne sa ohradzujem voči tvrdeniam niektorých médií a autorom niektorých blogov, ktoré ma obviňujú z finančných podvodov. Sú to absurdné a zlomyseľné tvrdenia ľudí, ktorým nerozumiem. Finančný podvod je cielená a premyslená činnosť, kedy chcete niekomu úmyselne spôsobiť škodu. Nikdy som sa ničoho takéhoto nedopustila a som šokovaná z toho, že niekto niečo takéto dokáže napísať do titulku článku,“ napísala Evita Urbaníková na svojom profile na Facebooku.

„O tom, ako Urbaníková podniká, veľa hovoria verejné registre a rozsudky. EvitaPress v súčasnosti dlhuje už 268-tisíc eur a nahromadila stratu 149-tisíc eur,“ uviedlo SME.

„V júni minulého roku napríklad súd rozhodol, že firma dlhuje spolu 18-tisíc eur tlačiarni Kasico. Z verejných zdrojov vyplýva, že Evitapress sa k podanej žalobe ani len nevyjadril, nedostavil sa na súd, hoci zásielky si firma preberala,“ uviedlo SME.

Zisťujeme aký bol dôvod, že došlo k zmazaniu blogu autora Martina Petro na stránke denníka N. Martin Petro v blogu opisoval podnikanie Evity Urbaníkovej a link na pôvodný článok „Písal som pre Evitu“ je už valídny. U riaditeľa vydavateľstva denníka N Lukáša Fila zisťujeme či blog zmazal autor, alebo zakročilo priamo vydavateľstvo, správu doplníme o jeho odpoveď. 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu