foto: MWD/PH

Novú službu v podobe informačného kanála testuje sociálna sieť dlhodobo. Najnovšie sa Facebook rozhodol rozšíriť možnosti používania tohto produktu. Explore Feed bude okrem mobilných zariadení dostupný už aj na desktopoch. V kanáli sa budú zobrazovať len správy zo stránok, ktoré používateľ sleduje, odčlenené od osobných správ používateľov.

Nový informačný kanál Explore Feed má používateľovi sociálnej siete ponúkať viac možností ako objaviť neznámy obsah z prostredia sociálnej siete.

V tomto feede sa používateľovi zobrazujú príspevky nielen od FB stránok, ktoré sleduje, ale i tie ktoré zverejnili jeho priatelia. Facebook pristúpil k zavedeniu alternatívneho informačného kanála kvôli rastúcim požiadavkám používateľov, ktorí by radi privítali nejaký jednoduchý spôsob, ktorým by sa dostali k novému obsahu.

Exoplore Feed bol doposiaľ dostupný iba v mobilnej verzii Facebooku v operačnom programe Android aj iOs. Testovanie nového, respektíve alternatívneho informačného kanála zrejme dopadlo pozitívne, keďže sociálna sieť rozširuje jeho použitie aj na desktopové operačné systémy. Pre portál techcrunch.com to potvrdila spoločnosť Facebook.

V desktopových operačných systémoch sa Explore Feed nachádza v ľavom bočnom panely v sekcii Preskúmať, kde sú napríklad odkazy na podsekcie Udalosti, Skupiny, Stránky, Uložené a veľa iných.

O rozšírení informačného kanála „Explore Feed“ sa na svojom Twitter účte zmienil aj Matt Navarra, ktorý k svojmu postu pripojil aj screeshot.

Ako už bolo spomenuté aplikácia „Explore Feed“ má pomôcť používateľom Facebooku objaviť viac obsahu v sociálnej sieti, okrem príspevkov od priateľov, ktoré už sleduje.

Namiesto toho tento informačný kanál ponúka odporúčaný obsah, o ktorom si myslí, že by používateľa mohol zaujímať, vrátane príspevkov, článkov, fotografií a videí aj zo zdrojov, ktoré ešte nesleduje.

Celkovým cieľom je samozrejme zvýšiť čas, ktorý používateľ strávi prezeraním obsahu v novej službe či už v mobilnej verzii, alebo v desktopovej. Dôvod je jasný, Facebooku to umožní zobraziť používateľovi viac reklám. V podstate je to druhý informačný kanál, ktorý môže sociálnej sieti zarobiť veľké peniaze a zároveň vyselektuje používateľom osobné príspevky od priateľov.

Zatiaľ sa podľa zistení techcrunch.com  v Explore Feed reklamy nezobrazujú. Predpokladáme, že reklamu (boostovanie postov) bude po novom možné si objednať len v News Feede a organický zásah postov za po presunutí do Expolre Feedu podstatne zníži.

Službu „Explore Feed“ testovala sociálna sieť dlhodobo a ešte donedávna tvrdila, že nový informačný kanál je stále len test. Od tohto týždňa ho ale zaviedla už i pre desktopy  aj na Slovensku.

„Začíname rozširovať doplnkový informačný kanál o populárne články, videá a fotografie, ktoré sa automaticky prispôsobia každej osobe na základe obsahu, ktorý by mohol byť pre ňu zaujímavý,“ uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil techcrunch.com  hovorca sociálne siete.

V desktopovom panely sa Explore Feed začne zobrazovať používateľom postupne. Čiže tí, ktorí ho tam zatiaľ nemajú, nemusia sa obávať, čoskoro im v ponuke určite pribudne.

V mobilnej verzii je Explore Feed dostupný už dlho, treba ho hľadať pod ikonkou rakety, najčastejšie v hornej vodorovnej ponukovej lište.

foto: MWD/PH
REKLAMAadv.:

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu