Spoločnosť Facebook má za sebou úspešné testovanie novej funkcie, ktorá má pomôcť používateľom lepšie sa zorientovať v tom, čo na sociálnej sieti čítajú.

Sociálna sieť spustila ešte v minulom roku testovanie funkcie, v rámci ktorej poskytuje čitateľom viac informácií o vydavateľstvách a článkoch, ktoré sa im zobrazujú v hlavnom informačnom paneli.

Na začiatku mesiaca apríl spustila spoločnosť túto funkciu pre všetkých používateľov v USA a dokonca pridala aj ďalšie funkcie, ktoré poskytujú používateľom viac kontextov, aby sa mohli sami rozhodnúť čo čítať, komu dôverovať a aký obsah zdieľať. Informáciu zverejnila spoločnosť Facebook na svojom firemnom blogu.

Vo výskume, na ktorom sociálna sieť spolupracovala so svojou komunitou, vedcami a priemyselnými partnermi sa podarilo identifikovať niektoré kľúčové informácie, ktoré pomáhajú ľuďom hodnotiť dôveryhodnosť článku a tiež im pomáhajú rozhodnúť sa či majú dôverovať zdroju, z ktorého článok pochádza.

Na základe výskumu spoločnosť Facebook pristúpila k tomu, že používateľom zobrazuje kontextové informácie o článku, vrátane vydavateľských zdrojov z Wikipédie, súvisiace články, ktoré sa týkajú rovnakej témy, ale aj informácie o tom, koľkokrát bol článok zdieľaný na Facebooku alebo kde bol zdieľaný.

Dostupná je aj možnosť sledovať stránku vydavateľa. Ak vo Wikipédii nie sú dostupné informácie o vydavateľovi, sociálna sieť pri článku uvedie, že tieto informácie nie sú k dispozícii. Facebook je presvedčený, že táto informácia môže byť pre používateľa veľmi cenná.

Facebook okrem funkcie, ktorú testoval už od minulého roka, predstavil aj ďalšie dve funkcie. Sociálna sieť bude používateľovi o danom vydavateľovi poskytovať viac informácií, ktoré im poskytnú rýchly prehľad o ostatných nedávnych príspevkoch, ktoré vydavateľ zverejnil. Okrem toho bude sociálna sieť používateľom zobrazovať aj to, kto z jeho priateľov daný článok zdieľal.

Facebook na svojom blogu oznámil, že v USA spustil nové testovanie, ktoré má zistiť, či poskytovanie väčšieho množstva informácií o autorovi článku, pomôže používateľom lepšie vyhodnotiť dôveryhodnosť článku. Ľudia zapojení do tohto testovania budú môcť v sekcii Instant Article kliknúť na meno autora článku, čím sa im zobrazia ďalšie informácie o vydavateľovi.

Všetky nové funkcie sociálna sieť vytvorila na základe spätnej väzby od rôznych skupín ľudí a vydavateľov, vrátane ľudí, ktorí sú zapojení do projektu Facebook Journalism Project.

Rozvíjanie spôsobov, ktorými môže Facebook poskytnúť objektívny kontext o príbehoch, ktoré ľudia vidia na sociálnej sieti je pre spoločnosť výzvou, v ktorej mieni pokračovať.

Facebook, chce byť bližšie k svojim používateľom a chce na svojej platforme poskytovať viac informácií, ktoré pomôžu používateľovi v množstve príspevkov nájsť, tie ktoré sú kvalitné a dôveryhodné.

Informáciu o tom, či budú tieto služby dostupné aj v iných krajinách, Facebook zatiaľ nezverejnil.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu