foto: Facebook/newsroom.fb.com

Sociálna sieť Facebook chce byť konkurenciou i pre YouTube, kde si uvedomuje silu a dôležitosť video obsahu, ktorý je obľúbený aj medzi cieľovou skupinou jej používateľov. Videá sú tiež prostriedkom na umiestňovanie reklám.

Nová platforma Watch , je video sekcia sociálnej siete Facebook, kde používatelia budú môcť sledovať krátke, epizódne video ukážky.

Watch bude dostupná na mobilných zariadeniach, ale desktopoch a v TV prostredníctvom aplikácie Facebook.

Zobrazovať sa v nej budú videá s rôznym obsahom od reality show, cez komediálne seriály až po živé športové prenosy. Informáciu o novej platforme zverejnil na firemnom blogu Daniel Danker, produktový manažér spoločnosti Facebook

Platforma Watch sa bude obsahovať rôzne funkcie, ako napríklad zoznam toho čo si užívateľ prezeral, alebo notifikácie, aby nezmeškal nové epizódy svojho obľúbeného seriálu.

Okrem toho je nová aplikácia prispôsobená tak, aby používateľom pomáhala objavovať nový obsah, tým, že bude zoskupovať prezerané videá do rôznych kategórii v komunitách, ktoré môžu pomôcť používateľom uľahčiť vyhľadávanie videí.

V platforme Watch budú napríklad sekcie ako „videá, o ktorých sa najčastejšie rozpráva“ alebo „videá, ktoré najviac rozosmievajú“ alebo „videá, ktoré pozerali priatelia“.

Introducing Watch

Posted by Facebook on 9. august 2017

Tak ako už bolo spomenuté, aj táto platforma vytvára výborné príležitosti na zvyšovanie zárobkov pre samotný Facebook, ale aj pre tvorcov videí.

„Watch je platforma pre všetkých tvorcov a vydavateľov, kde môžu nájsť svoje publikum, vytvoriť komunitu vášnivých fanúšikov a zarobiť si peniaze za svoju prácu,“ uviedol vo svojom príspevku na blogu Daniel Danker.

V najväčšej sociálnej sieti na svete sú presvedčení, že je mnoho oblastí, pre tvorbu takýchto videí, ktorú budú pre tvorcov, vydavateľov a tých, čo videá sledujú atraktívne. V hre sú najmä:

• Videá, ktoré spájajú fanúšikov a komunity – napríklad aké produkuje Nas Daily, ktorý denne zverejňuje videá, ktoré vytvára spolu so svojimi fanúšikmi z celého sveta

• Živé prenosy, ktoré sa priamo spájajú s fanúšikmi – napríklad ako tie, ktoré produkuje Gabby Bernstein, bestsellerová autorka z New York Times, ktorá využíva kombinovanie videí zo záznamu so živými prenosmi, aby sa spojila so svojimi fanúšikmi a odpovedala na ich otázky v reálnom čase

• Živé prenosy z rôznych udalostí – ako napríklad Major League Baseball, ktorá vysiela aj na Facebooku, čo umožňuje fanúšikom sledovať živý prenos z basketbalu a zároveň sa spájať s priateľmi a nasledovať fanúšikov na platforme

Samozrejme možností je omnoho viac, vo veľkej miere to bude záležať od kreativity a vynaliezavosti profesionálnych tvorcov, ktorý využijú ponúknutý priestor a pretvoria ho na niečo, čo bude výnosné pre nich samotných, ale aj pre Facebook.

Platforma „Watch“ bude zatiaľ dostupná iba pre obmedzenú skupinu používateľov a tvorcov v USA, no Facebook má v pláne sprístupniť ju v čo najkratšom čase aj pre ostatných používateľov sociálnej siete.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu