Facebook na prelome roka 2017 a 2018 spustil novú funkciu, ktorá má pomôcť používateľom lepšie spravovať obsah v informačnom panely.

Služba „Snooze“, umožňuje používateľovi v jeho informačnom panely na 30 dní zablokovať zobrazovanie príspevkov konkrétnej osoby, stránky alebo skupiny.

Informáciu o novej funkcii zverejnil na firemnom blogu Shruthi Muraleedharan, produktový manažér spoločnosti Facebook.

Je to spôsob ako na určitý čas obmedziť viditeľnosť príspevkov, ktoré používateľ nemá náladu neustále vidieť vo svojom informačnom kanály. Napríklad to môže byť prospešné vtedy, ak niektorý z priateľov neustále zverejňuje fotografie svojej mačky alebo iného domáceho zvieratka a denne na svoj Facebook pridáva či už video alebo obrázkové príspevky.

V tomto prípade blokovať zobrazovanie týchto príspevkov na 30 dní, je jednoduchým a nenáročným riešením, ako si od únavného obsahu oddýchnuť. Pretože nie vždy chce používateľ daného priateľa zablokovať nastálo.

Snooze

Uverejnil používateľ Facebook Streda 13. december 2017

Facebook spustenie novej služby odôvodňuje ako reakciu na požiadavku verejnosti. Používatelia žiadali od sociálnej siete, aby im dala viac možností na spravovanie obsahu, ktorý sa im zobrazuje v informačnom panely.

„Snooze“ je teda ideálny spôsob, ako niekoho príspevky obmedziť na určitú dobu, bez potreby jeho trvalej blokácie, pričom daná stránka, osoba alebo skupina, o tejto dočasnej blokácii nedostane žiadnu správu.

Pred uplynutím 30-dňového obdobia bude ten, kto túto službu použil, upozornený o jej končiacej platnosti. Je len na jeho rozhodnutí či sa rozhodne obmedzenie predĺžiť alebo ho nechá zrušiť.

O novej službe Facebooku informoval aj techcrunch.com, ktorý prvýkrát zaregistroval túto službu už na jeseň 2017. Vtedy Facebook funkciu len testoval a v rámci testovania ponúkal rôznu dĺžku blokovania osôb, stránok či skupín.

Podľa techcrunch.com spoločnosť Facebook túto funkciu spustil v čase, keď sa mnohí ľudia, vrátane zakladateľov spoločnosti Facebook, zaoberajú otázkou či sociálne médiá majú negatívny vplyv na ľudí a spoločnosť ako celok.

Sociálna sieť je príliš orientovaná na to, čo chcú ľudia vidieť a tak prostredníctvom algoritmov zobrazuje používateľom čoraz cielenejší obsah. Toto, ale môže viesť k závislosti a dokonca k neschopnosti brať do úvahy interakciu s rôznymi ľuďmi a ich názormi.

Súbor nástrojov Facebooku pre hlbokú personalizáciu, vrátane nástroja „Snooze“, podporuje pretrvávajúce obavy, že sociálna sieť Facebook sa pre ľudí môže stať príliš pohodlnou.

Umožňuje ľuďom, aby sa usadili vo svete, kde každý zmýšľa ako oni, má rád rovnaké veci a zverejňuje podobné správy, informácie, témy. Podľa techcrunch.com, to, ale nie je skutočný svet, pretože v skutočnom svete sa názory ľudí môžu veľmi líšiť.

Výsledkom tohto bublinového efektu je, že používateľ má malú možnosť zoznámiť sa s novým nápadom a naopak, zvyšuje sa u neho neznášanlivosť tých, ktorí nemajú rovnaké názory ako on.

Funkcia „Snooze“ je súčasťou ďalších ovládacích prvkov pre hlavný informačný panel, ktoré už plne fungujú. Ide napríklad o funkcie „Uložiť príspevok, Skryť príspevok, Zrušiť sledovanie“ a ďalšie.

Všetky tieto funkcie sa nachádzajú na pravej strane každého príspevku, hneď vedľa mena toho, kto príspevok pridal. Žiaľ, v ponuke pre Slovensko, funkcia zatiaľ nie je dostupná a na firemnom blogu spoločnosť Facebook neuviedla kedy funkciu sprístupní.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu