Sociálne siete sú vo všeobecnosti potenciálne nebezpečným miestom pre mladých ľudí, ktorí si neuvedomujú aké nástrahy na nich v tomto on-line priestore číhajú. Facebook preto spustil niečo ako príručku pre používanie svojej sociálnej siete.

Sociálna sieť Facebook spustila svoj nový portál s názvom „Portál pre mládež“ , ktorý popisuje ako príručku pre všetko, čo tínedžeri potrebujú vedieť o sociálnej sieti Facebook.

Príručka obsahuje základy, ktoré musia vedieť všetci používatelia Facebooku, teda nielen mladí ľudia. Na portáli sa mládež dočíta ako fungujú opatrenia na ochranu osobných údajov, ako funguje aktivácia dvoch faktorov ochrany a používanie silných hesiel ako aj tipy na to ako označiť podvodné aktivity. Informáciu zverejnil engadget.com.

Spoločnosť Facebook na svojom firemnom blogu uvádza, že portál je dostupný v 60-tich jazykoch, vrátane slovenčiny a obsahuje mnoho dôležitých informácií.

Na novom portáli sa Facebook venuje vzdelávaniu o tom, ako čo najviac využívať produkty, ako sú stránky, skupiny, udalosti a profil a zároveň zostať v bezpečí. Okrem toho sú tu informácie o typoch údajov, ktoré spoločnosť Facebook zhromažďuje a ako ich používa.

Mladí ľudia tu nájdu aj názory svojich rovesníkov v podobe osobných správ od mladých ľudí po celom svete o tom, ako používajú technológiu novými a kreatívnymi spôsobmi.

Liz Perle, konzultantka pre tematiku mládeže a nové trendy na Portáli pre mládež radí tínedžerom aké hlavné zásady by mali používať pri svojich aktivitách na Facebooku.

Medzi tieto hlavné zásady patrí napríklad to, že pred tým než niečo povedia mali by sa nad tým aspoň na 5 sekúnd zamyslieť, do svojho hlavného priestoru by tínedžeri nemali púšťať nikoho cudzieho, nikomu by nemali prezradiť svoje heslo, mali by pravidelne kontrolovať nastavenie svojho súkromia a upravovať toto nastavenie podľa aktuálnej situácie.

Nevhodný obsah by mali nahlasovať, neposkytovať svoje osobné informácie novým a neznámym ľuďom alebo napríklad ak pociťujú ťažobu a majú zlý pocit z používania sociálnej siete mali by sa porozprávať s niekým blízkym a načas prestať používať sociálne siete.

Nechýbajú ani informácie o spôsoboch ako ovládať svoje skúsenosti, kde sa nachádzajú aj rady ako sa postarať o svoju bezpečnosť na sociálnej sieti, ako nahlasovať obsah a ako pristupovať k tomu, kto môže a nemôže vidieť zverejňovaný obsah alebo čo robiť, ak sa používateľ rozhodne urobiť si prestávku v používaní sociálnych médií.

Na portáli sa nachádzajú aj rady a tipy ako čo najlepšie využiť nielen sociálnu sieť Facebook, ale celkovo internet.

Pri výstavbe portálu spoločnosť Facebook komunikovala s mladými ľuďmi z viacerých krajín, okrem toho získala mnoho podkladov aj z viacerých svojich aktivít venovaných téme bezpečnosti internetu a v tejto aktivite bude spoločnosť pokračovať aj naďalej.

Facebook nedávno prijal do svojho poradného výboru pre bezpečnosť organizáciu, ktorá sa venuje boju proti šikanovaniu v školských komunitách s názvom Projekt Rockit.

V otázke bezpečnosti Facebook hľadá podporu aj u odborníkov na ochranu súkromia, u tvorcov politík a u iných spoločností, ktoré majú skúsenosti s používateľmi.

Portál pre mládež je plný zaujímavých informácií, napríklad aj o tom aké druhy informácií Facebook zhromažďuje a informácie, ktoré súvisia s novým nariadením GDPR.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu