zdroj: Facebook newsroom

Služba Marketplace v aplikácii Facebook, cez ktorú je možné jednoducho predávať a kupovať rôzne produkty bude mať novú funkciu.

Spoločnosť Facebook spustila novú funkciu v službe Marketplace, v rámci ktorej si kupujúci môžu vyberať produkty z ponuky inventára sekcie „Daily deals“ (denné ponuky), ktorá je súčasťou on-line aukčnej a obchodnej website eBay, ktorú vlastní americká internetová firma eBay Inc.

Obchod môže prebehnúť priamo v aplikácii Facebook, ale finančná transakcia prebieha prostredníctvom aplikácie na stránkach eBay. Informáciu o novej funkcii priniesol techcrunch.com.

Nová funkcia je zatiaľ iba v testovacom režime a je dostupná len pre obmedzenú skupinu používateľov v USA, ktorí majú to privilégium prehliadať si denné ponuky na eBay cez Facebook.

Vo funkcii „Daily deals“ sa bude klásť dôraz najmä na obchodovanie v kategóriách spotrebná elektronika, móda, domácnosť a záhrada.

V hornej časti stránky sa bude nachádzať časový údaj (odpočítavanie), ktorý bude zobrazovať ako dlho budú položky v dennej ponuke ešte k dispozícií.

Pri každej sa bude nachádzať aj percentuálne vyjadrenie úspory súčasnej ceny oproti tej, za ktorú sa položka predávala úplne na začiatku. Skutočná predajná cena sa zobrazí až po kliknutí na konkrétnu položku.

V sekcii „Denná ponuka“ by malo byť denne zhromaždených približne 100 nových položiek. S ostatnými používateľmi budú môcť byť zdieľané prostredníctvom SMS alebo správ v Messengeri.

Služba Marketplace sa v aplikácii Facebook nachádza medzi ikonkami Video a Notifikácie, po kliknutí na túto ikonku je ikonka funkcie „denné funkcie“ umiestnená medzi ikonkami Práca a Nástroje.

Či sa táto novinka dostane aj na Slovensko je zatiaľ iba vo „hviezdach“, keďže u nás nie je zatiaľ dostupná ani len samotná služba Marketplace.

Facebook spustil službu Marketplace v minulom roku, aj to len pre veľmi úzky okruh krajín, konkrétne pre USA, Austráliu, Spojené kráľovstvo a Nový Zéland. Nedávno najväčšia sociálna sieť informovala na svojom blogu, že sprístupnila Marketplace aj pre ďalších 17 krajín, medzi ktorými je napríklad aj Česká republika a Rakúsko. Slovensko sa, žiaľ, medzi týmito krajinami nenachádza.

V súčasnosti funguje Marketplace len ako centralizované obchodovanie medzi rôznymi predajcami a nákupcami na sociálnej sieti, nezahŕňa možnosti nakupovania cez tretie strany ako napríklad eBay.

Najbližšie službu Marketplace možno porovnať napríklad so službou Letgo. Vec, ktorú chce predávajúci ponúknuť môže nafotiť priamo cez mobilný telefón, následne ju, čo najvýstižnejšie opíše, stanoví cenu a potom ju pridá na sieť.

Jednoduché to je aj v prípade kupujúceho, ktorý môže produkty, ktoré ho zaujímajú vyhľadávať podľa jednotlivých kategórii.

Samotný predaj, respektíve platba sa nerealizuje cez žiadny zabezpečený systém ako napríklad v prípade spomínaného nákupu na eBay, ale len na základe dohody medzi účastníkmi predaja.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu