ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

V polovici júna sme vás informovali, že boli zablokované viaceré Facebookové stránky vydavateľstva Petit Press. Situácia sa ani po mesiaci výrazne nezmenila a viac ako polovica zo 14-tich zablokovaných FB stránok stále nie je funkčná.

Sociálne siete sú pre médiá dôležitým prvkom v komunikácii s čitateľmi. Spoločnosť Facebook ale odmieta uviesť dôvod takéhoto bezprecedentného konania.

„Niekoľko týždňov sme intenzívne komunikovali s niekoľkými zástupcami sociálnej siete, napriek prísľubom sme sa však do dnešného dňa nedočkali vysvetlenia, prečo došlo k takému plošnému blokovaniu našich stránok,“ uviedol na SME.sk  projektový manažér pre Audience development vo vydavateľstve Petit Press Tomáš Czwitkovics.

V prípade fan page SME Kultúra sa vydavateľstvo rozhodlo vytvoriť novú skupinu a postupne sa do nej fanúšikovia pridávajú, momentálne je ich už viac ako 600.

„S 32-tisíc fanúšikmi bola stránka našej kultúrnej sekcie jedna z najsilnejších v rámci vydavateľstva, ktorá odkazovala výlučne na príspevky zverejnené na SME.sk, neobťažovala čitateľov súťažami, vulgárnym, klamlivým či kradnutým obsahom,“ uviedol na SME.sk Tomáš Czwitkovics.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu