ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Portál KOŠICE:DNES upozornil, že spoločnosť Facebook zablokovala od 20. októbra ich fan page KOŠICE:DNES. Sociálne siete sú pre online médiá veľmi dôležitým prvkom v komunikácii s čitateľmi, pri vytváraní publika a čitateľskej základne, takýto zásah môže preto vydavateľstvu spôsobiť nemalé škody.

„Prístup k nej momentálne majú iba administrátori samotnej stránky. Keď našu facebookovu stránku vyhľadáva bežný návštevník, zobrazí sa mu iba odkaz „Ľutujeme, tento obsah momentálne nie je k dispozícii. Odkaz zrejme už nie je platný alebo nemáte povolenie stránku zobraziť“. Náprave vzniknutej situácie sa intenzívne venujeme tak, aby bola facebooková stránka KOŠICE:DNES čo najskôr dostupná, “ uviedla na svojom webe redakcia KOŠICE:DNES.

Len nedávno podobný prípad muselo riešiť i vydavateľstvo Petit Press. V polovici júna sme informovali, že boli zablokované viaceré facebookové stránky patriace pod vydavateľstvo.

Vydavateľstvo sa vtedy domnievalo, že šlo o cielený útok botmi pre publikované texty a video o podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi: O kaze Bašternák a prečo Slovensko nie je Švajčiarsko. Útok botmi realizuje robot, aplikácia, ktorá opakovane zahlcuje web spam príkazmi a tak ho znefunkční.

„Niekoľko týždňov sme intenzívne komunikovali s niekoľkými zástupcami sociálnej siete, napriek prísľubom sme sa však do dnešného dňa nedočkali vysvetlenia, prečo došlo k takému plošnému blokovaniu našich stránok,“ uviedol pre SME.sk projektový manažér pre Audience development vo vydavateľstve Petit Press Tomáš Czwitkovics.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu