foto: pixabay.com 

Už čoskoro sa aplikácia Messenger zrejme stane miestom, kde budú môcť obchodné spoločnosti posielať masové správy.

Informáciu o novej aktivite spoločnosti Facebook zverejnil na svojich stránkach adweek.com.

„Spoločnosť Facebook pre Social Pro Daily potvrdila, že uskutočňuje interný test programu Messenger Broadcast, ktorý bol spozorovaný používateľom sociálne sieteTwitter @phwd a zdieľaný riaditeľom sociálnych médií pre The Next Web Mattom Navarrom,“ informuje v úvode svojho článku v sekcii Social Pro Daily, portál adweek.com.

Žiadne iné informácie spoločnosť Facebook pre Social Pro Daily síce neposkytla, ale z vlastného skúmania tweetovej komunikácie používateľov @phwd a Matt Navarra Social Pro Daily zistil, že správy vytvorené prostredníctvom „Messenger Broadcast“ by mali byť zložené z prvkov ako uvítacia správa, hlavná správa, ktorá môže obsahovať obraz a text, video a text alebo len text, pričom odporúčaná veľkosť obrázka je 1200 pixelov a 628 pixelov, nasleduje názov správy, podtitul správy a výzva na akciu vo forme odporúčanej odpovede.

Podľa informácii, ktoré zistil Social pro Daily, sa zdá, že správa by mala mať bezplatný dosah na sedem osôb, ak bude chcieť spoločnosť zaslať správu viacerým osobám zrejme si bude musieť priplatiť.

O novú službu sa zaujímal aj portál techcrunch.com, ktorý sa taktiež skontaktoval s hovorcom sociálnej siete.

„Často testujeme produkty, funkcie a nápady a vždy skúmame nové spôsoby, ako uľahčiť podnikom prinášať skvelé skúsenosti svojim zákazníkom. Keď ich interne otestujeme, urobíme vyhlásenie či ich uvoľníme, alebo neuvoľníme do používania. A takéto funkcie, ktoré sme ešte nevydali nekomentujeme, “ uviedol pre techcrunch.com hovorca sociálnej siete.

Podľa vyhlásenia, ktoré nedávno urobil David Marcus viceprezident pre produkty v službe Messeneger, v rámci expanzie sponzorovaných správ, aj v službe Messeneger Broadcast by mali platiť pravidlá, ktoré čiastočne ochránia používateľov pred množstvom nevyžiadanej pošty.

„Ľudia, ktorí používajú Messenger, by sa nemali obávať, že budú dostávať nevyžiadanú poštu, pretože stále platia základné zásady, čo znamená, že firmy nemôžu poslať sponzorovanú správu na spojenia, ktoré predtým neboli otvorené ich zákazníkmi alebo potencionálnymi zákazníkmi. Používatelia majú plnú kontrolu pre blokovanie správ alebo ľudí či firiem o ktorých už nechcú počuť,“ uviedol David Marcus v článku na blogu Messeneger.

Je teda celkom pravdepodobné, že rovnaké obmedzenia sa budú vzťahovať aj na službu Messenger Broadcast, ak by sa táto funkcia oficiálne spustila.

Podľa úvah techcrunch.com musí byť spoločnosť Facebook pri spustení služby Messenger Broadcast veľmi opatrná. Ak bude program Messenger vnímaný ako spam, používatelia by mohli menej komunikovať s priateľmi, pretože sa stratia medzi reklamami, alebo sa môže stať, že sa vrátia k starým dobrým SMS.

Messenger sa podľa všetkého stáva spolu so službou WhatsApp dominantnými produktmi spoločnosti Facebook, ktoré môžu sociálnej sieti priniesť ďalšie zárobky.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu