Zdroj foto: (CC) Brian Solis, briansolis.com

Facebook zrejme čoskoro začne videá prerušovať reklamami, ktoré mu ako inak prinesú zisk. Novinka by mala okrem zisku zaručiť, že sa na sociálnej sieti objaví omnoho hodnotnejšia a kvalitnejšia ponuka videí zo strany prispievateľov.

Informáciu o zámere najväčšej sociálnej siete prerušovať videá reklamami priniesol cnet.

Facebook podľa dostupných informácií momentálne testuje nový formát pre videoreklamy a samozrejme, s tým súvisiace rozdelenie príjmov pre autorov videí.

Reklama by sa mala objaviť vo videu, ktorého celková dĺžka je minimálne 90 sekúnd a mala by sa objaviť až po 20-tich sekundách čistého času sledovania používateľom.

Samozrejme, divákov táto novinka určite nepoteší, no pre tvorcov videí je viac ako zaujímavá, nakoľko Facebook im sľubuje podiel zo zisku z predaja reklamy v týchto videách až vo výške 55%.

Je to rovnaké percentuálne rozdelenie aké sa používa pri reklamách vo videách na Youtube, ktoré sú dominantou takéhoto on-line zarábania.

Táto zmena by podľa mnohých expertov dokonca mala podnietiť zdieľanie omnoho hodnotnejších videí na sociálnej sieti ako doposiaľ, pretože možnosť finančného zárobku bude pre tvorcov videí veľkým lákadlom.

Toto, ale nie je prvý pokus s reklamami zo strany sociálnej siete Facebook. Napríklad, v minulom roku umožnil vydavateľom vytvárať videá sponzorované inzerentmi a okrem toho začala sociálna sieť testovať reklamy v live videách.

Hoci sa Facebook doposiaľ k tejto novej možnosti vkladania reklám do videí zdieľaných na sociálnej sieti nevyjadril, táto novinka naznačuje, že Facebook začína klásť väčší dôraz na čas, ktorý ľudia strávia sledovaním videa ako na celkový počet videí, ktoré sledujú.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu