Vydavateľstvo zverejnilo informáciu, že viaceré facebookové stránky sa stali od stredy večer 15. júna až doteraz nedostupné. Vydavateľstvo komunikuje priamo so zástupcami spoločnosti Facebook, ktorá situáciu rieši.

„Čitatelia na to upozornili túto stredu pri portáli Fičí.sk, ktorý má takmer 40-tisíc likerov. Následne si to všimli regionálne médiá patriace pod Petit Press, aktuálne sú nedostupné aj facebookové stránky SME Kultúra a SME vo svete. Hlavná facebooková stránka SME zatiaľ funguje,“ uviedol projektový manažér pre Audience development vo vydavateľstve Petit Press Tomáš Czwitkovics.

prtsc FB stranka fici.sk 17.6.2016
repre foto: Nedostupná FB stránka Fičí.sk, 17.6.2016

Na zablokovanie FB stránok, ani porušenie akýchkoľvek stanov nebolo vydavateľstvo upozornené.

Vydavateľstvo sa domnieva, že ide o cielený útok botmi pre publikované texty a video o podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi. (tzv. útok botmi realizuje robot, aplikácia, ktorá opakovane zahlcuje web spam príkazmi a tak ho znefunkční).

„Zablokovanie facebookovej stránky Fičí.sk prišlo krátko po tom, ako bol zverejnený najnovší diel relácie Ťažký týždeň s Janom Gorduličom, ktorý sa venoval Robertovi Kaliňákovi a kauze Bašternák,“ dodal Tomáš Czwitkovics.

Zoznam zablokovaných facebookových stránok vydavateľstva Petit Press (zdroj: SME)

– Fičí.sk
– SME vo svete
– SME Kultúra
– Bánovce nad Bebravou
– Lučenec
– Dubnica
– Detva
– Púchov
– Ružomberok
– Banská Bystrica
– Kremnica
– Horehronie
– Revúca
– Čadca
– Šaľa

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu