Koncom roku 2014 vydali Lenka Dusilová s kapelou Baromantika na značke Supraphon album nazvaný „V hodině smrti“. Nasledovalo úspešné české turné. V dňoch 18. až 20. februára 2015 bude môcť zažiť ich nový koncertný program aj slovenské publikum.

 

Na dva koncerty si Lenka pozvala hudobne i ľudsky spriazneného hosťa, skupinu Longital, ktorá odohrá špeciálne koncerty s bubeníkom Mariánom Slávkom. V Bratislave prebehne aj oficiálny slovenský krst albumu Lenky Dusilovej a Baromantiky  „V hodině smrti“.

„Som veľmi rada, že s podporou slovenských priateľov môžeme vyraziť s Baromantikou za slovenskými fanúšikmi predstaviť našu hudbu naživo a užiť si sviatok dobrej hudby práve v spoločnosti Longital. Sen sa stáva realitou. Tešíme sa z toho,“ odkazuje Lenka Dusilová.

Príbeh Longital trvá už pätnásty rok. Album „Teraz“ (2010, Slnko Records) sa pomaly chystá prijať svojho nasledovníka. Skupina sa ale nikam neponáhľa a exploruje akustické možnosti materiálu zo štyroch albumov a tiež z hudby predchádzajúceho projektu Dlhé diely. V uplynulom roku Longital vytvorili hudbu do animovaného filmu Sneh režisérky Ivany Šebestovej  a alternatívny muzikál „Bubliny v betóne“ v tanečnom divadle Elle Danse v Bratislave.

Famózne spojenie Lenka Dusilová a kapely Baromantika a Longital-Longital_Waves BA Martina Mlcuchova
Longital na festivale Waves v Bratislave (foto: Martina Mlcuchova)
Famózne spojenie Lenka Dusilová a kapely Baromantika a Longital-Baromantika_Adam_Holy
Lenka Dusilová a Baromantika (foto: Adam Holy)

 

Baromantika je pražská indie-popová kapela založená v r. 2010 jednou z popredných českých speváčok Lenkou Dusilovou a jej kamarátmi, výnimočnými mladými hudobníkmi a autormi. Baromantiku tvoria: Patrick Karpentski, Beata Hlavenková, Viliam Béreš, Martin Novák, Lenka Dusilová. Kapela vydala eponymný album „Baromantika“ v roku 2011. Predala z neho cez 7 tisíc kusov, absolvovala množstvo vypredaných koncertov a získala početné pozitívne hodnotenia hudobných periodík a recenzentov v Českej republike i na Slovensku.

Lenka Dusilová má za sebou dlhú a úspešnú kariéru sólovej speváčky. Vystupovala s kapelami Lucie a Čechomor. Bola ocenená soškou Českej hudobnej akadémie Anděl už 6-krát, naposledy za albumy „Baromantika“ a „Live at Café v lese“ v kategórii „speváčka roka“. Skupina Baromantika poskytuje Lenke priestor ku kreatívnej spolupráci, ktorá nadchýňa kritikov aj široké publikum.

Album „V hodině smrti“ sa dostal do prvej desiatky najlepších albumov roku 2014  portálu musicserver.cz.

Famózne spojenie Lenka Dusilová a kapely Baromantika a Longital

[message_box title=“Termíny koncertov:“ color=“red“]
18.2. Bratislava, Ateliér Babylon (+ Longital)
(predpredaj: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=19747)
19.2. Žilina, Stanica-Záriečie (+ Longital)
(predpredaj/rezervácie: www.stanica.sk)
20.2. Banská Bystrica, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry
(predpredaj/rezervácie: www.zahradacnk.sk)

Následne, 21. Februára, obidve kapely zahrajú vo Valašskom Meziříčí v M Klube.[/message_box]

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu