foto: TASR, zdroj: RTVS, Archív

Počas najbližších dvoch rokov sa na obrazovky RTVS dostanú všetky významné hokejové podujatia s účasťou slovenskej reprezentácie. RTVS prinesie divákom zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Rige, Helsinkách aj Petrohrade, či olympijskú kvalifikáciu na ZOH 2022 v Pekingu.

Športovým fanúšikom ponúkne aj všetky zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie počas hokejovej sezóny – Slovenský pohár, Nemecký pohár, Švajčiarsky pohár, či prípravné zápasy pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji.

Zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie budú vysielané exkluzívne len na obrazovkách RTVS až do roku 2023, a to vrátane dvoch šampionátov MS do 20 rokov.

„Pre RTVS je Slovenský zväz ľadového hokeja serióznym partnerom, predĺženie a rozšírenie spolupráce vnímame mimoriadne pozitívne. Práve spojenie verejnoprávneho vysielateľa a SZĽH je správnou cestou ako dostať jeden z najpopulárnejších športov k divákovi,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Riaditeľ marketingu SZĽH Peter Janovský dodáva, že dohodou s verejnoprávnou televíziou bude do konca sezóny 2022/23 reprezentačný hokej výlučne na obrazovkách RTVS.

„Sme radi, že po dlhších rokovaniach sme dospeli k vzájomne výhodnej dohode pre obe strany, a že vysielateľom reprezentačných zápasov bude televízia s najbohatšími skúsenosťami v oblasti športových prenosov, ale aj najlepším pokrytím, a teda aj najväčšou dostupnosťou signálu na Slovensku,“ uviedol Peter Janovský.

RTVS je v súčasnosti aj držiteľom hlavnej licencie na vysielacie práva na najvyššiu hokejovú súťaž, ktorá je podpísaná s Asociáciou profesionálnych hokejových klub na základe poverenia SZĽH a práva vlastní aj na sezónu 2021/2022.

„RTVS mimoriadne pozitívne vyhodnotila ďalšiu sezónu najvyššej hokejovej súťaže a veľmi sa tešíme z narastajúceho záujmu divákov, čo sa odrazilo aj na rekordnej sledovanosti, kedy sme v rámci vysielania hokejových duelov lokálnej ligy dosiahli zásah až 500 tisíc divákov. Veríme, že v nasledujúcej sezóne sa nám podarí zvýšiť počet živých prenosov a priniesť divákom ešte bohatší hokejový zážitok,“ dodáva Matej Hajko.

(ts)

Prečítajte si tiež:

JOJ Group získala výhradné vysielacie práva na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF pre územie Slovenskej republiky, od roku 2024 do roku 2028:

TV JOJ získala vysielacie práva na MS v ľadovom hokeji a ďalšie významné športové prenosy

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu