Monika Flašíková-Beňová potvrdila pre denník Nový Čas, že sa po 11-tich rokoch s manželom Fedorom Flašíkom rozvádzajú. Flašík je mediálne známy vďaka volebným kampaniam pre strany HZDS a Smer, ale i ako spolumajiteľ Rádia Koliba (spolu s Beňovou). Monika Beňová je známa svojimi kritickými názormi a postojom voči strane Smer, ktoré naposledy prezentovala napríklad pri kauze Bašternák, kedy sa postavila proti kolegom v strane, ktorí sa zastali ministra vnútra Kaliňáka.

„Dvojica spolu trávila každú voľnú chvíľu, nechýbali na plesoch, večierkoch a spoločných dovolenkách. V poslednom čase sa však na verejnosti spolu vôbec neukazovali, preto začali kolovať fámy o ich problémoch v manželstve,“ uviedol portál TVnoviny.sk. 

„Keď sú ľudia tak dlho spolu ako my dvaja, tak to sa nezomelie, ale postupne sa to pretaví do toho štádia. Tak, ako sme si pôvodne mysleli to, že ja som 3-4 dni v zahraničí a potom cez víkendy doma, že sa to dá ustáť, tak to donekonečna ísť nemôže. Každý sme si začali žiť svoj život, Fedor so svojimi koníčkami, ja so svojimi. Tým, že som v Bratislave len počas víkendu, tak sme si už nevedeli zladiť spoločne voľný čas. Postupne sme sa tak od seba vzdialili, a zistili sme, že už sme tak ďaleko, že sa nevieme priblížiť,“ povedala poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová pre denník Nový Čas.

Fedor Flašík bol mediálne známy, ako spolumajiteľ reklamnej agentúry Donar, ktorá fungovala v 90-tich rokoch ako dvorná agentúra strany HZDS a získavala i štátne zákazky, napr. pre štátny Tipos. (Agentúru Donar vlastnil Flašík spolu s Martinom Glvačom, ktorý sa v roku 2012 stal ministrom obrany, počas vlády Smeru.)

„Mal som veľký materiál, kde som napísal celú stratégiu. Politickým marketingom som sa zaoberal od roku 1992, kedy som sa cez pána Polanskeho zúčastnil volieb Ľudovej strany v Rakúsku. Bavilo ma to, politika ma priťahovala ako fenomén, doplnok ku klasickej reklame, pretože sa jedná o širokú manipuláciu. Bola to výzva,“ povedal o kampani pre HZDS Fedor Flašík v rozhovore pre denník SME. 

V roku 1994 stál Flašík za kampaňou pre HZDS, ktorej súčasťou bola aj známa volebná pieseň Vivat Slovakia, ktorú spievali v spote spolu s Vladimírom Mečiarom členovia úzkeho vedenia HZDS.

„Parlamentné voľby v roku 1994 neboli z hľadiska údernosti kampane na veľkých reklamných plochách veľmi zaujímavým obdobím. Billbordové spoločnosti si ešte len hľadali miesto v ranom kapitalizme a na celom Slovensku bolo údajne menej plôch ako vo Viedni. Ale úsmevy Vladimíra Mečiara a šťastných predstaviteľov HZDS spievajúcich Vivat Slovakia si pamätáme dodnes,“ uviedlo SME. 

„Tou pesničkou, stratégiou a tým, že to malo hlavu i pätu. Hrali sme na národné povedomie, bolo to obdobie po rozdelení Československa, keď bolo ešte všetko emotívne… aj preto bol text tej pesničky taký, aký bol,“ povedal Flašík v rozhovore pre SME.

Flašík robil kampane i pre stranu Smer, ktorú spoluzakladal. Preslávil sa výrokom, že aj z vody spraví Coca-Colu. Metaforu použil v súvislosti s politickou marketingovou komunikáciou Roberta Fica a strany Smer.

Pozrite si kontroverzný spot „Majster poriadok“:

Flašík sa po medializácii sponzorských zmlúv pre stranu Smer neskôr stiahol do úzadia.

Naposledy sa zviditeľnil, keď sa ospravedlnil bývalej hlave štátu Michalovi Kováčovi, keď Flašík v deň jeho úmrtia vyjadril ľútosť nad svojím konaním, ako v roku 1997 umiestnil v Bratislave na budovu pred Primaciálnym palácom hodiny, ktoré odpočítavali prezidentovi 94 dní, ktoré mu ostávali do konca jeho funkčného volebného obdobia.

„Samotná tabuľa však bola firmou Donar inštalovaná svojvoľne, bez stavebného povolenia a úsek územného rozvoja Bratislava Staré Mesto dal podnet na priestupkové konanie a prípadné odstránenie tabule. Predseda vlády Vladimír Mečiar však uviedol, že „nech si niekto nemyslí, že hodiny odstránia. To tam zostane,“ uviedlo SME. 

„No dnes som si na takú jednu vec spomenul, práve pri smutnej správe o úmrtí pána prezidenta Michala Kováča. “HODINY ” to bola jedna z tých veci . Nikdy som nemal potom už príležitosť s pánom prezidentom o tom hovoriť, poznať jeho pocity, emócie ktoré ho sprevádzali, keď sa to stalo. Aj keď sme sa párkrát potom stretli ale táto téma nikdy nebola predmetom krátkych rozhovorov aj keď som mal stiahnutý žalúdok,“ napísal Flašík. Čítaj viac. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu