ilustračná fotografia, zdroj: pixabay.com

Dvorná reklamná agentúra Donar hnutia HZDS Vladimíra Mečiara, ktorú vlastnil v deväťdesiatich rokoch Fedor Flašík, v rámci recesie a politickej marketingovej komunikácie dala nainštalovať v roku 1997 na budovu oproti Primaciálnemu palácu vtedajšiemu prezidentovi Kováčovi hodiny, ktoré odpočítavali čas do konca jeho volebného obdobia.

Flašík, ani Mečiar vtedy oficiálne nepriznávali, čo bolo zámerom ich inštalácie. Flašík tvrdil, že ide o boj proti drogám, na hodinách bol nápis „Miluj život, nie drogy“.

Prezident Michal Kováč skonal vo štvrtok 5. októbra 2016 vo večerných hodinách po dlhej a ťažkej chorobe, a reklamný mág Flašík (ako ho vtedy nazývali) sa konečne za svoje konanie ex-prezidentovi a verejnosti po 19 rokoch ospravedlnil.

Fedor Flašík bol i za volebným úspechom a kampaňou strany Roberta Fica Smer – sociálna demokracia, keď „z vody vie spraviť Coca-Colu“, vďaka úspešnej marketingovej komunikácii, vravieval.

Prečítajte si ospravedlnenie Flašíka ex-prezidentovi Kováčovi:

„Zomrel prezident Michal Kováč, smutná správa, bol to náš prvý prezident. Sú veci v živote ktoré urobíte v určitom čase, mieste v určitých súvislostiach. V tom momente sa Vám možno zdajú správne, možno vtipne či recesistické alebo proste ako zákazku. Urobíte to a začne to žiť svojim životom so všetkými dôsledkami či následkami a už sa to nedá zobrať spať. No keď je to vec verejná je to omnoho intenzívnejšie. Časom sa s tým naučíte žiť, občas sa to vynorí a vy sa to snažíte vytesniť alebo sám sebe ospravedlniť prečo som tak konal a život beží ďalej veď sa vlastne nič strašného nestalo, stávajú sa aj horšie veci predsa….. No dnes som si na takú jednu vec spomenul, práve pri smutnej správe o úmrtí pána prezidenta Michala Kováča. „HODINY “ to bola jedna z tých veci . Nikdy som nemal potom už príležitosť s pánom prezidentom o tom hovoriť, poznať jeho pocity, emócie ktoré ho sprevádzali, keď sa to stalo. Aj keď sme sa párkrát potom stretli ale táto téma nikdy nebola predmetom krátkych rozhovorov aj keď som mal stiahnutý žalúdok. Pán prezident sa nikdy o tom nezmienil a ja som nemal odvahu. Škoda a možno to tak malo ostať nedopovedané. Dnes odišiel a tak to aj medzi nami ostane nedopovedané. Viem možno je neskoro a možno nikdy nie je neskoro. Preto to urobím aspoň dnes . Pán prezident prepáčte …,napísal Fedor Flašík na Facebooku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu