Fedor Flašík (zdroj foto: archív F.F.)

Počnúc dnešným dňom začína nový spravodajský portál eReport.sk, ktorý má ambíciu podávať nezaujatý pohľad na dianie na domácej, zahraničnej politickej a ekonomickej scéne, mapovanie spoločenských udalostí, domáci, svetový šoubiz a šport. Cieľom je vytvoriť otvorenejší priestor pre názorovú vyváženosť.

„Nechceme určovať čo si máte myslieť, vyčleňovať a vytesňovať ľudí s lepším a zlým názorom a trestať za to, že máte iný názor ako mainstream,“ povedal Fedor Flašík vydavateľ a konateľ spoločnosti STORYmedia s.r.o.

Zároveň uviedol, že redakcia bude pri svojej práci dodržiavať základné žurnalistické zásady.

Šéfredaktorkou nového projektu sa stala Soňa Baniarová, ktorá predtým pôsobila v denníku Nový čas a denníku Plus jeden deň, redaktorský tím tvoria Pavel Knapko, Sandra Pedersen, Petra Hüblová, fotoreportér Vlado Benko jr., a ďalší externí autori.

„Postupne budeme určite rozširovať autorský tím. Verím, že dokážeme osloviť širokú škálu čitateľov, ktorí nemajú inú možnosť než vybrať si z existujúcich mediálnych projektov,“ doplnil Flašík.

Fedor Flašík bol v minulosti mediálne známy, ako spolumajiteľ reklamnej agentúry Donar, ktorá fungovala v 90-tich rokoch ako dvorná agentúra strany HZDS a získavala i štátne zákazky, napr. pre štátny Tipos. (Agentúru Donar vlastnil Flašík spolu s Martinom Glvačom, ktorý sa v roku 2012 stal ministrom obrany, počas vlády Smeru.)

V roku 1994 stál Flašík za kampaňou pre HZDS, ktorej súčasťou bola aj známa volebná pieseň Vivat Slovakia, ktorú spievali v spote spolu s Vladimírom Mečiarom členovia úzkeho vedenia HZDS.

V rámci recesie a politickej marketingovej komunikácie dal nainštalovať v roku 1997 na budovu oproti Primaciálnemu palácu vtedajšiemu prezidentovi Kováčovi hodiny, ktoré odpočítavali čas do konca jeho volebného obdobia.

Flašík robil kampane i pre stranu Smer, ktorú spoluzakladal. Preslávil sa výrokom, že aj z vody spraví Coca-Colu. Metaforu použil v súvislosti s politickou marketingovou komunikáciou Roberta Fica a strany Smer.

V roku 2017 kandidoval za riaditeľa verejnoprávnej RTVS. Vyštudoval právnickú fakultu Univerzity Komenského.

repro foto: eReport.sk, 16.10.2020

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu