foto: Fičí.sk/Petit Press

Web Fičí.sk rozbieha podcast, ktorý bude o trochu menej vážny ako tie z podcastovej rodiny SME. Poslucháči ho môžu nájsť na YouTube, alebo Spotify.

V prvej časti sa okrem iného tvorcovia nového podcastu venovali najväčšiemu „zabávačovi“ Andrejovi Dankovi, ktorý sa po neúspechu v parlamentných voľbách stiahol z politiky.

„Život v karanténe môže byť nudný a smutný, preto sme sa v redakcii Fičí rozhodli spustiť tento podcast, ktorý sa aj na vážne informácie bude pozerať cez ružové okuliare a nič nebude brať úplne vážne,“ povedal v úvode prvej časti nového podcastu Adam Blaško.

Redakcia zároveň čitateľov svojským humorom vyzvala, aby im posielali svoje nápady na vylepšenie nového podcastu na fici@fici.sk. Prví piati získajú od Fičí.sk kapitánsku výložku (záložku), ktorá im má navždy pripomínať „velikána“ Andreja Danka.

Prvým podcastom z rodiny podcastov SME bol denný spravodajský podcast Dobré ráno, ktorý vznikol v októbri 2017 a v súčasnosti ho denne počúva už viac ako 24 tisíc poslucháčov. 

Nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, (ktorý vzniká v spolupráci s Rádiom_FM), týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, Medzi nami, Dobrú chuť, či Telesná výchova, Zaži_SK, Zaklínač, alebo nedávno spustený podcast Rozprávky s Robertom Rothom.

SME má v portfóliu spravodajské, vedecké, technologické, cestovateľské a spoločenské podcasty. Spolu majú v priemere 1 milión poslucháčov mesačne. Najobľúbenejšie sú Dobré ráno, Klik a Dejiny.

Web Fičí.sk sa orientuje na kategóriu čitateľov vo veku millenials (16-30 rokov). „Projekt sa začal rodiť v lete 2014, stránka bola spustená 14. novembra 2014. Jeho ideovým otcom je Radoslav Augustín, ktorý pri vstupe Penty do vydavateľstva Petit Press bol medzi novinármi, ktorí založili Denník N. Po jeho odchode som projekt prevzal. Web Fičí.sk od začiatku vznikal ako projekt vydavateľstva Petit Press,“ prezradil pre Mediahub.sk Peter Nagy.

Vypočujte si prvú časť nového podcastu Piatoček:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu