Slovenský mediálny priestor je opäť bohatší, konkrétne o jeden webový portál zameraný predovšetkým na mladšie ročníky, no najmä je určený všetkým, ktorí už majú dosť nezáživného spravodajstva i prehnaného bulváru.

Na Fičí.sk by ste  mali nájsť všetko, čo fičí slovenským internetom. Cieľom novovzniknutej stránky je novým, zábavným, zaujímavým a inšpirujúcim spôsobom poukázať na to, čo sa deje na našich uliciach i na internete. Chcú byť prví, na koho si spomeniete, keď nemáte chuť na strohé spravodajstvo ani prvoplánový bulvár.

Spoznaj, zabav sa, inšpiruj sa a pošli ďalej

Portál  Fici.sk patrí do silnej mediálnej skupiny Petit Press, ktorá by sa aj týmto spôsobom chcela ešte viac priblížiť k mladším ľuďom tráviacim na internete nezanedbateľný čas.

„Momentálne zakladáme portál Fičí.sk, ktorého inšpiráciou sú stránky ako Buzzfeed či Upworthy. Chceme, aby sa ľudia na Fičí.sk spoznávali, zabávali, inšpirovali a články posielali ďalej svojim priateľom,“ povedal v rozhovore pre masmedialne.info riaditeľ vydavateľstva Petit Press pán Alexej Fulmek.

Viac informácií o tom, čo nájdeme na fici.sk, poskytol pre masmedialne.info aj Peter Nagy, šéfredaktor tohto nového slovenského portálu:
„Zameriavame sa na mladých ľudí, ktorí sú zvyknutí na internete tráviť veľa času. Chceme im ponúknuť zábavný a inšpiratívny obsah,“ odpovedal na našu otázku, koho chcú novým portálom osloviť a pre aké vekové skupiny je primárne zameraný.

Fici.sk - to je nový „odľahčený“ web z dielne vydavateľstva denníka SME - obr.1
fici.sk

 

Len inšpiráciou pri zrode prvotnej myšlienky vytvoriť nový, neopozeraný web, boli podobne ladené zahraničné stránky, napríklad obľúbené portály Buzzfeed a Upworthy, pričom však cieľom nie je kopírovať obsah týchto stránok, ale vytvárať zaujímavý autorský obsah.

„Myslíme si, že na Slovensku je dostatok zaujímavých tém a lokálnych kontextov, o ktoré budú mať naši čitatelia záujem. Preto sme sa inšpirovali len formou spracovania príspevkov a šírenia obsahu,“ doplnil šéfredaktor fici.sk Peter Nagy.

„Naše príspevky by mali vypĺňať miesto práve medzi bulvárom a spravodajstvom. Budeme prinášať inšpiratívne články o Slovákoch a kvalitných veciach, ktoré sa u nás robia. Spolupracujeme s viacerými autormi, z ktorých každý má svoj špecifický zmysel pre humor, preto aj zábava bude rôznorodá a v neposlednom rade zaujímavý obsah, ktorý sa dobre šíri sociálnymi sieťami. Budeme vyrábať vlastné videá a máme pripravených niekoľko formátov, ktoré ukážeme v priebehu najbližších týždňov,“ povedal na záver Peter Nagy.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu