V stredu 25. januára odmietol Fico na tlačovej besede po rokovaní vlády odpovedať na všetky otázky novinára z denníka SME Mareka Porackého, odpovedal len „skúste ešte jednu otázku.“ Neochota premiéra Slovenskej republiky komunikovať s vybranými novinármi trvá dlhodobo.

Pozrite si video, ktoré zverejnil reportér televízie Markíza Michal Kovačič, ktorého Fico v minulosti pomenoval pejoratívne ako „Záchodový pavúk“:

 

Rozhodnutie premiéra a vlády SR nekomunikovať s vybranými médiami (denníkom SME a denníkom N) bolo spôsobené ich otázkami a “tendenčnému” správaniu, ako to Fico odôvodnil, v skutočnosti však pravdepodobne ide o “informačný boj”, ktorý premiér vedie s niektorými médiami, ktoré sa o ňom neboja objektívne informovať.

„Dohodli sa na tom členovia vlády po skončení jej zasadnutia v stredu minulý týždeň. Dôvodom je dlhodobé tendenčné informovanie o práci kabinetu zo strany denníka, ktoré vyvrcholilo odštartovaním  samolepkovej politickej antikampane pod názvom: „Poburuje vás tento typ vládnutia? Dajte to najavo. Nalepte si Shootyho“, uviedol tlačový odbor Úradu vlády pre denník N k svojmu rozhodnutiu neinformovať, ešte v máji 2015.

Na Slovensku sa k premiérovým postojom a postojom vlády SR zaoberala Tlačová rada SR ešte v decembri 2015, a vyjadrila vo veci vážne znepokojenie a postupy vlády považovala za porušenie slobody tlače obmedzením prístupu novinárov k informáciám.

Napriek tomu ale Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu odmietol sťažnosť denníka N, ktorý sa na súd obrátil so sťažnosťou pre toto „informačné embargo vlády“. Čítajte viac.

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu