Premiér bol hosťom relácie Politika (Tu a teraz), ktorú pravidelne vysiela internetová televízia Tablet.tv. Reláciu moderoval Daniel Forgács, šéfredaktor portálu Teraz.sk. Fico v relácii okrem iného poukázal na prácu organizácie Transparency International, ktorá vo svojom blogu opísala, ako denník N zverejňoval na svojom webe nepresné čísla o čítanosti svojich článkov.

Premiér v rozhovore tiež poukázal na informácie bývalého majiteľa týždenníka Plus 7 dní Štefana Šimáka, od ktorého neskôr kúpila vydavateľstvo finančná skupina Penta.

Šimák otvorene v rozhovore pre denník N hovorí o  článkoch, ktoré vytvárala redakcia týždenníka Plus 7 Dní o Ficovi. „Redakcia, keď si chcela kopnúť do Fica, tak si kopla,“ povedal Fico a dodal „To sú len niektoré zo správ o stave slovenských médií, ktoré sa v poslednom čase objavujú.“

Denník N po kritike zo strany Transparency International, údaje o čítanosti článkov na svojom webe prestal používať.

Transparency International chce sledovať počínanie webov aj v budúcnosti. „Ak budeme mať dostatočné podozrenia, tak určite. Média sú kľúčovým nástrojom pre boj za právny štát, a keď oni samy zlyhávajú, tak to stojí za diskusiu,“ uviedol Gabriel Šípoš, šéf slovenskej Transparency pre Živé.sk. 

Pozrite si úryvok z rozhovoru Tablet.tv, kde Fico kritizuje médiá a chce tak spochybniť obraz, ktorý o ňom médiá vytvárajú:

.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu