Piata sezóna Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave sa chýli ku koncu. Vo štvrtok 20. augusta vyvrcholí slovenskou premiérou českého filmu Kobry a užovky za účasti oboch hlavných hereckých predstaviteľov, bratov Matěja a Kryštofa Hádkovcov a režiséra Jana Prušinovského.

Bažant Kinematograf na Magio pláži od začiatku svojej sezóny od 14. júla uviedol už 25 filmových večerov a teší sa výnimočnej návštevnosti a priazni divákov. V utorok 18.8. si nenechajte ujsť film Obchod na korze, v stredu 19.8. to bude komédia Storočný starček, ktorý vyliezol z okna.

Piata filmová sezóna na bratislavskej Magio pláži vyvrcholí vo štvrtok 20. augusta slávnostnou slovenskou premiérou nového českého filmu Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského. Pri tejto príležitosti ho osobne uvedie režisér, herecká a súrodenecká dvojica Matěj Hádek a Kryštof Hádek, predstavitelia hlavných postáv filmu, a producent Ondřej Zíma (OFFSIDE MEN).

Film je príbehom dvoch bratov, Kobry (Kryštof Hádek) a Užovky (Matěj Hádek), ktorí sa každý po svojom vyrovnávajú s bezútešnosťou života v stredočeskom malomeste. Jan Prušinovský, doteraz známy a úspešný predovšetkým ako režisér televíznych seriálov (Okresní přebor, Nevinné lži, či Čtvrtá hvězda) a filmových komédií (František je děvkař, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka), sa svojím spracovaním scenára mladého autora Jaroslava Žváčka úspešne presadil aj na poli drámy.

Titul Kobry a užovky je jeho tretím celovečerným filmom a v Českej republike je považovaný za jednu z najväčších filmových udalostí roku. Kryštof Hádek za rolu problematického mladšieho brata, Kobry, získal cenu za najlepší mužský herecký výkon na nedávnom jubilejnom 50. Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary, kde bol film uvedený v hlavnej súťažnej sekcii vo svojej festivalovej premiére.

Kobry a užovky (zdroj foto: Kinematograf )
Film je príbehom dvoch bratov, Užovky (Matěj Hádek) a Kobry (Kryštof Hádek) , zdroj foto: Kinematograf

Po slovenskej premiére na bratislavskej Magio pláži je titul Kobry a užovky pre slovenské kiná k dispozícii prostredníctvom spoločnosti KINEMATOGRAF, s.r.o. > pozri

Projekcie v Letných kinách Bažant Kinematograf na Magio pláži zabezpečuje špeciálne upravené auto IVECO Daily, prerobené na profesionálnu kino a videoprojekciu. Technicky a výtvarne ho do podoby jedinečného kinozariadenia
premenili výtvarník Fero Lipták a javiskový technológ Peter Kostroň.

Kompletný program Letného kina na Magiopláži > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu