Jaroslav Rezník ako riaditeľ tlačovej agentúry TASR, podľa zistení denníka N, ešte v roku 2013 rozhodol, že polovicu portálov agentúry TASR bude vlastniť spolu so štátnou tlačovou agentúrou i súkromná spoločnosť Impre Media, ktorá je podľa zistení denníka, blízka finančnej skupine Slavia Capital.

„Správy, fotky a videá štátom platenej tlačovej agentúry TASR sú najdôležitejším zdrojom všetkých významných slovenských médií,“ tvrdí vo svojom článku denník N.

Rezník rozhodol v roku 2013, že portál Teraz.sk bude patriť nie priamo pod TASR, ale pod akciovú spoločnosť Teraz Media, polovičný podiel v nej vlastní štátna agentúra TASR a zvyšok súkromná spoločnosť Impre Media.

„Minister kultúry Marek Maďarič povedal, že o týchto skutočnostiach nevedel a dá ich preveriť. Maďarič TASR priamo neriadi, ale z rozpočtu ministerstva kultúry každý rok odchádzajú do tejto agentúry viac ako dva milióny eur,“ uviedol denník N. 

Maďarič pre denník N povedal „že trend vstupovania finančných skupín do médií vníma kriticky, pretože to ohrozuje ich nestrannosť. O to dôležitejšie je ochrániť od takýchto vplyvov a rizík médiá verejnoprávne. Preto ma vyrušuje a prekáža mi aj nepriame prepojenie verejnoprávneho média s významným súkromným subjektom alebo situácia, že verejnoprávne médium môže byť vystavené podozreniu z takéhoto prepojenia a tým aj riziku možného vplyvu.“

Denník N si tiež všimol, že v diskusnej politickej relácii „Politika – Tu a teraz“ v online televízii portálu Tablet.tv bol častým hosťom predseda SNS Andrej Danko.

V kuloároch sa špekuluje, že práve nominant SNS by mal ovládnuť aj verejnoprávnu RTVS pod skončení funkčného obdobia súčasného riaditeľa Václava Miku. Ako jeho možný nástupca sa spomína nielen Jaroslav Rezník, ale i Karol Farkašovský.

Skupina Slavia Capital je už niekoľko rokov spájaná s politickou stranou SNS, jej bývalý riaditeľ Ľudovít Černák bol v minulosti i predsedom strany SNS.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu