Firma Websupport expanduje do Maďarska, kúpila firmu Gyümölcstárhely-autor foto-William Iven,zdroj-pixabay.com-autor foto kolaze-Marian Luha
foto koláž: Marián Luha, autor foto: William Iven, zdroj: pixabay.com

Slovenská kultová webhostingová spoločnosť Websupport ohlásila akvizíciu s maďarskou hostingovou firmou Gyümölcstárhely, ktorú kúpila. Websupport tak rozširuje svoje služby aj do Maďarska.

Spoločnosť WebSupport ohlásila na svojom blogu, že kúpila maďarskú spoločnosť Gyümölcstárhely. Je to prvá akvizícia. Svoje portfólio tak reálne rozširuje aj do zahraničia.

„Som veľmi rád, že po viac ako roku práce a dlhých vyjednávaniach môžem oficiálne oznámiť úspešnú akvizíciu novej firmy v Maďarsku Gyümölcstárhely – ktorá pôsobí na trhu od roku 2003 so siedmimi zamestnancami,“ povedal Michal Truban, majiteľ spoločnosti Websupport.

Z malej firmy z roku 2004 vyrástol Websupport na najväčšiu hostingovú firmu na Slovensku. Posledné 3 roky ponúka svoje služby aj v Čechách a v Maďarsku. Až teraz však dochádza reálne ku kúpe a prevzatí inej spoločnosti v zahraničí.

„Gyümölcs znamená ovocie, a tárhely hosting. Keďže je však pre Slováka slovo gyümölcstárhely celkom dosť komplikované vysloviť, tak sme si vymysleli slovenský ekvivalent – Ovocníčkovia,“ povedal Michal Truban.

Akvizíciou Websupport získal nových zákazníkov. V súčasnosti má pod svojou správou už viac ako 106 tisíc domén a stará sa tak o viac ako 80 tisíc zákazníkov. Celkovo má Websupport  45 zamestnancov.

„Vďaka tomu, že sa nám podarilo nájsť firmu podobnú Websupportu spred niekoľkých rokov: firmu plnú mladých a šikovných ľudí, s výbornou firemnou kultúrou a obrovskou kreativitou, sa chceme pokúsiť zopakovať príbeh Websupportu aj v Maďarsku. To znamená, vytvorenie najlepšieho a najväčšieho hostingu v krajine,“ dodáva Michal Truban, CEO spoločnosti Websupport.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu