Anna Zorňanová (zdroj: RTVS)

Diváci šou Zem spieva aj samotní účinkujúci sa po deväťmesačnej prestávke spôsobenej koronakrízou dočkali. Už túto sobotu si na Jednotke budú môcť vychutnať tú pravú folklórnu atmosféru, samozrejme za prísnych protiepidemických opatrení.

Zem spieva odštartuje svoje druhé semifinále veľkolepým programom vysielaným naživo na Jednotke už 12. decembra. Druhé semifinálové kolo prinesie RTVS naživo a bez divákov. Vysielanie šou do celého sveta v rovnakom čase prenesie aj web RTVS.sk.

Obecenstvom budú samotní účinkujúci, ktorí budú musieť absolvovať všetky prísne protiepidemické opatrenia, vrátane testovania.

Priamy prenos z Mlynskej doliny, v ktorom vystúpia a o priazeň divákov zabojujú Ženská spevácka skupina folklórneho súboru Šumiačan, Ivana Brillová, Detský folklórny súbor Pridaňčatá, Anna Zorňanová, Folklórny spolok Furmička, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Viktória Stúchla a Aurel Keszely, Folklórny súbor Považan, Bratia Pôbišovci, či Folklórna skupina Pantľička, odvysiela RTVS na Jednotke v sobotu 12. decembra o 20.30 h.

Pre pandémiu sa na semifinále bohužiaľ nebude môcť šou zúčastniť súbor Vychodna Slovak Dancers, ktorý pôsobí v kanadskom Toronte a v súťaži zastupoval kategóriu Zahraniční Slováci.

Aj v tomto kole bude postup jednotlivých súťažiacich v rukách televíznych divákov. Štyroch z desiatich vystupujúcich totiž môžu svojimi SMS hlasmi posunúť počas večera do absolútneho finále. Piateho finalistu vyberú následne patrioti – Ján Ďurovčík, Ľubica Čekovská a Peter Dvorský.

Mená postupujúcich sa dozvieme z programu Zem spieva – rozhodnutie, ktorý bude nasledovať po odvysielaní komediálneho seriálu Pumpa, v sobotu 12. decembra po 23.00 h. Diváci sa aj v druhom semifinále môžu tešiť na trojicu moderátorov S Hudbou Vesmírnou i odbornú porotu.

Do absolútneho finále, ktoré odvysiela Jednotka v sobotu 19. decembra o 20.30 h., postúpili z prvého semifinále Folklórny súbor Podpoľanec, Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov, Labirsky Beťare, Natália Lettrichová a patrioti do finále poslali zoskupenie Ondro a kamaráti.

Účasť v semifinále má istú aj speváčka Adriana Fúriková pochádzajúca z Rumunska, ktorá v šou zastupuje kategóriu Zahraniční Slováci a ktorá odbornú porotu očarila natoľko, že ju priamo do finále poslala už zo základných kôl.

Miestenku v absolútnom finále si vyslúžila aj Ľudová hudba DFS Vienok, ktorej diváci šou zaslali počas základných kôl viac ako 10 000 SMS hlasov. K týmto interpretom sa v sobotu pripojí pätica postupujúcich z druhého semifinále.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu