Folklorika predstaví na obrazovkách RTVS slovenský folklór v celej jeho pestrosti, autentickosti a kráse

Od pondelka 14. januára sa priaznivci folklóru môžu tešiť na pravidelný denný magazín o folklóre, ľudovej tvorbe a slovenských tradíciách. Folkloriku, ktorú bude moderovať Barbora Krajčírová, bude Jednotka vysielať od pondelka do piatka po Dámskom klube.

Folklorika nepriamo nadväzuje na dva úspešné a divákmi obľúbené formáty RTVS – Zem spieva a Remeslo má zlaté dno. Divákom ponúkne pestré informácie o folklóre, ľudovej kuchyni, remeslách či osobnostiach regiónov.

„Folklór je nielen naša história, či naša prítomnosť, ale pevne verím, že aj budúcnosť. Pripomínať si remeslá, jedlá a životy našich predkov dodáva nášmu modernému životu pokoru a motiváciu pokračovať v ich tradíciách. Veľmi sa teším, že si budú môcť diváci pozrieť Folkloriku každý pracovný deň, a že sa na chvíľku nechajú pozvať do všetkých kútov nášho krásneho Slovenska,“ prezradila moderátorka relácie Barbora Krajčírová.

Folkorika je relácia o nás, o našej histórii, tradíciách, o našich koreňoch. Od 14. januára sa môžu diváci a priaznivci folklóru tešiť na pravidelný denný magazín, ktorý bude Jednotka bude vysielať od pondelka do piatka.

Prvé časti si mohli diváci pozrieť v decembri, od 14. januára sa na program môžu tešiť pravidelne päťkrát do týždňa. Pondelok bude ochutnávkou tém, ktoré budú odvysielané v nasledujúcich dňoch.

Utorková Folklorika s podtitulom Ľudová kuchyňa sa bude venovať receptom, ktoré tvoria gurmánske dedičstvo daného kraja, či oblasti. Ďalšia relácia, vysielaná vždy v stredu s podtitulom Vojvodina, nazrie do každodenného života Slovákov žijúcich za hranicami.

Štvrtok bude patriť folklóru v celej kráse a pestrosti, ktorú ešte aj dnes nájdeme po celom Slovensku. Má podtitul Moje korene.

V piatok sa budú striedať bloky Remeslo má zlaté dno a Zeme pán, v ktorých predstavia miestnych remeselníkov, ľudových tvorcov a výnimočných ľudí, ktorí uchovávajú krásu autentickosti a dúfajú, že remeslo a tradície prežijú.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu