show budú sprevádzať opäť členovia skupiny S Hudbou Vesmírnou (autor foto: Vladimír Radosa, zdroj: RTVS)

V nedeľu 22. septembra sa súťažiaci a fanúšikovia folklóru stretnú v skanzene v Starej Ľubovni.

Folklórna show Zem spieva má za sebou prvý casting. V krásnom prostredí martinského Múzea slovenskej dediny sa za príjemného slnečného počasia stretli prví súťažiaci tejto úspešnej folklórnej show.

Aj keď zatiaľ nie je známe, ktorí súťažiaci postúpia, vieme povedať, že zatiaľ mala najväčšiu účasť kategória spev, do ktorej prišlo až 70 prihlášok. Najobľúbenejším nástrojom bola heligónka, na castingu ich bolo až 39.

Najbližší verejný casting bude v nedeľu v Starej Ľubovni, ktorá ešte môže premiešať karty, keďže na východnom Slovensku je veľa folkloristov a súborov.

Semifinalisti show Zem spieva budú známi po ukončení a vyhodnotení všetkých castingov – martinského, ľubovnianskeho a videocastingu pre zahraničných Slovákov.

Z nich porota vyberie spolu 63 súťažiacich, ktorých diváci uvidia v semifinálových kolách začiatkom roka 2020.

Castingy Zem spieva sú po prvý raz prístupné aj verejnosti. Tá si mohla pozrieť vystúpenia súťažiacich, ale navštíviť aj uličku s ľudovými remeslami. Organizátori pripravili pre návštevníkom aj malý festival remesiel, v ktorom si mohli fanúšikovia folklóru a ľudového umenia pozrieť, ako tradičné výrobky vznikajú.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu