Spoločnosť AMC Networks International Central Europe, ktorá prevádzkuje stanice Sport1 a Sport2 HD, získala exkluzívnu trojročnú zmluvu na vysielanie pretekov Formule 1 na Slovensku i v České republike. Od nasledujúcej sezóny (2015) sa tak preteky F1 presunú z obrazovky TV Dajto na obrazovky Sport1 a Sport2 HD. Prvé preteky tak uvidia diváci už v marci 2015.

Na základ uzavretej dohody budú športové programy Sport1 a Sport2 HD vysielať priame prenosy všetkých pretekov a kvalifikácií F1 v sezónach 2015 až 2017. Na obrazovkách sa objavia tiež sprievodné preteky GP2, GP3 a súčasťou dohody sú i exkluzívne práva k britskému dokumentárnemu seriálu „Legendy Formule 1“. Devätnásť dielov postupne predstaví osobnosti efjednotky ako Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Mika Häkkinen, Eddie Ervine, či legendárny Ayrton Senna.

Formula 1, ktorá celosvetovo patrí medzi najsledovanejšie športové programy vôbec, je ďalším prémiovým a exkluzívnym obsahom na Sport1 a Sport2 HD v SR a ČR. Už dnes tu športoví fanúšikovia môžu sledovať súboje FC Barcelona, či Realu Madrid v španielskej La Lige, Slovana v KHL, či kompletnú futbalovú kvalifikáciu na Euro 2016. Sport1 a Sport2 HD navyše vyrábajú prenosy z domácich zápasov hokejového Slovana (a v minulosti aj Levu Praha), za čo dostali najvyššie ocenenie pre televíznu spoločnosť s vlastnou produkciou v celej KHL.

„Som presvedčený, že táto programová akvizícia ešte viac posilní našu snahu priniesť divákov tie najlepšie momenty z domáceho i medzinárodného športu. Preteky F1 patria medzi najatraktívnejšie športové prenosy na celom svete, preto im budeme poskytovať maximálnu pozornosť a produkčnú podporu,“ vyjadril sa Levente B. Málnay, výkonný riaditeľ společnosti AMC Networks International Central Europe.

„Vďaka získaniu práv na Formulu 1 sa v kombinácii s momentálnym prémiovým obsahom zaradia Sport1 a Sport2 HD medzi jedny z najatraktívnejších staníc v rámci celého trhu tematických televízií vôbec,“ komentoval dohodu country manažér pre ČR a SR, Evžen Chlanda a dodal: „Náš produkčný tím pripravuje pre fanúšikov F1 skutočne nezabudnuteľný divácky zážitok. Okrem  priamych prenosov v HD kvalite ponúkneme divákom tiež prehľad tých najzaujímavejších momentov z daného závodu, exkluzívny pohľad do boxov Formule 1 a živé vstupy komentátorov priamo z dejiska pretekov.“

Ďalšie podrobnosti o vysielacom tímu a komentátoroch pre preteky F1 v roku 2015 oznámi AMC Networks International v najbližšej dobe.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu