repro foto: Salto.fr

Francúzska verejná televízia France Télévisions a komerčné siete TF1 a M6 testujú novú streamovaciu platformu Salto. Služba bola v beta verzii spustená 3.júna 2020.

Pôvodne mala byť služba spustená už v minulom roku. Na oneskorení mali podiel viaceré problémy, jedným z nich boli aj právne záležitosti. Informáciu zverejnil portál Variety.

Sadzby predplatného ešte nie sú pevne stanovené. Predbežné informácie naznačujú, že cena by sa mala pohybovať od päť do desať eur mesačne.

Salto na rozdiel od Netflixu plánuje streamovať program, ktorý bude omnoho viac prispôsobený potrebám a zvyklostiam francúzskeho diváka.

Pri ponuke obsahu nebude Salto využívať algoritmy, ale odporúčania filmových a televíznych osobností, influencerov či na základe vybranej skupiny programátorov.

S cieľom zabezpečiť dostatok obsahu na streamovacej službe Salto podpísala France Télévisions trojročnú dohodu s francúzskymi hlavnými producentmi.

Dohoda zahŕňa práva na streamovanie seriálov, dokumentárnych filmov a animovaných programov. Na tomto obsahu sa bude France Télévisions podieľať aj finančne. Každý rok plánuje do obsahu investovať približne 50-miliónov eur.

Podľa Digital TV Europe by mohla byť služba časom dostupná aj cez služby spoločností Orange a Bouygues Telecom, s ktorými prebiehajú diskusie.

Dohoda so spoločnosťou Free je nepravdepodobná, pretože jej riaditeľ Xavier Niel je voči projektu Salto skeptický. Ako uvádza Broadbandtv News, podľa Xaviera Niela je Salto kartel hlavných francúzskych vysielateľov a predstavuje riziko pre distribútorov, ktorí zároveň poskytujú aj internetové služby. Ostrá prevádzka by mala byť spustená na jeseň roka 2020.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu