František Borovský (zdroj: TV Barrandov)

Televízia Barrandov oznámila, že zjednodušila svoju riadiacu štruktúru a ruší pozíciu výkonného riaditeľa, ktorú doteraz zastával František Borovský, ktorý predtým pôsobil ako generálny riaditeľ televízie JOJ. Do televízie Barranov nastúpil v apríli 2015 ako programový riaditeľ a neskôr, v januári 2016 bol menovaný za výkonného riaditeľa.

„Vstup do televízie Barrandov vnímam ako začiatok mojej novej profesijnej etapy na strane jednej a ako pokračovanie dôverného a mne blízkeho na strane druhej, “ povedal František Borovský v čase keď do TV Barrandov nastúpil, k svojmu odchodu sa vyjadriť nechcel.

Predpokladáme že sa v roku 2017 bude uchádzať, ako protikandidát Václava Miku o pozíciu generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie RTVS.

František Borovský sa pohybuje v televíznom manažmente od roku 2002, pričom zastával vedúce funkcie v slovenských televíznych staniciach RTVS (STV), Markíza a TV JOJ, kde v rokoch 2007 – 2014 pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa. Následne sa venoval rozvoju online a TV projektov prostredníctvom vlastnej spoločnosti FBC MEDIA, napríklad HNtelevízii vydavateľstva Mafra Slovakia.

Televíziu Barrandov, tak ako vydavateľstvo Empresa Media, ale i mediálnu agentúru Médea vlastní podnikateľ Jaromír Soukup, ktorý je zároveň i predsedom predstavenstva.

„Z pozície generálneho riaditeľa sa posledné dva roky venujem televízii Barrandov prakticky na dennej báze. Mám detailný prehľad ako o programovej skladbe, o výrobe, tak aj o celkovom dianí v televízii. Vďaka dobre nastavenému štýlu riadenia a fungujúcej vnútornej štruktúre sa ukázalo, že je funkcia výkonného riaditeľa v túto chvíľu nadbytočná. Františkovi Borovskému samozrejme ďakujem za odvedenú prácu. Počas jeho pôsobenia pripravila naša televízia mnoho nových atraktívnych formátov, “ povedal Jaromír Soukup, predseda predstavenstva spoločností Barrandov Televizní Studio a vydavateľstva Empresa Media.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu