Televízia Barrandov informovala o zmenách vo svojom vedení. Marcela Hrdá po vzájomnej dohode odišla ku 29. januáru z pozície generálnej riaditeľky televízie a prechádza do vedenia čínskej investičnej spoločnosti CEFC Investment, ktorá je zároveň minoritným vlastníkom TV Barrandov. František Borovský sa stal novým výkonným riaditeľom, predtým pôsobil na poste programového riaditeľa v TV Barrandov.

Marcela Hrdá po odchode z pozície generálnej riaditeľky Slovenskej pošty nastúpila na post do českej TV Barrandov ešte v apríli 2013.

„Som rada, že som mohla byť pri tak unikátnom projekte, akým je budovanie televízne skupiny Barrandov. Okrem práce sú ale v živote dôležití hlavne ľudia s ktorými ju robíte. Bolo pre mňa cťou i radosťou pracovať vo výnimočnom kolektíve a ďakujem za to. Televízii Barrandov želám, aby si našla stále viac nových spokojných divákov, “ povedala Marcela Hrdá.

„Pôsobenie na jednej z vedúcich pozícií v spoločnosti CEFC Investment (Európa) Company je pre mňa veľká výzva, na ktorú sa veľmi teším. Mojim cieľom je maximálne prispieť k úspešnému pôsobeniu tak samotnej spoločnosti, ako i jednotlivých Investícií. A nielen v Českej republike, ale aj v ďalších regiónoch Európy, „ povedala Marcela Hrdá pre weby Stratégie.sk/Mediahub.cz.

„Ďakujem Marcele Hrdej za odvedenú prácu. Pod jej vedením pripravila televízia mnoho zaujímavých formátov, ktoré získali obľubu u divákov a zvýšili podiel našej televízie na sledovanosti. Do ďalších krokov ako pracovných, tak i osobných jej prajem veľa spokojnosti a ďalších úspechov,“ povedal Jaromír Soukup, predseda predstavenstva TV Barrandov.

František Borovský sa v minulosti vyjadril k svojmu prestupu z TV JOJ do TV Barrandov, že ho vníma ako prirodzený vývoj svojej kariéry:

„Vstup do televízie Barrandov vnímam ako začiatok mojej novej profesijnej etapy na strane jednej a ako pokračovanie dôverného a mne blízkeho na strane druhej, “ povedal Borovský.

František Borovský sa pohybuje v televíznom manažmente od roku 2002, pričom zastával vedúce funkcie v najúspešnejších slovenských televíznych staniciach STV1, Markíza a TV JOJ, kde v rokoch 2007 – 2014 pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa.

Následne sa venoval rozvoju online a TV projektov, napr. HNtelevízii vydavateľstva Mafra Slovakia cez vlastnú spoločnosť FBC MEDIA, ktorá dodáva obsah do TV Barrandov.

TV Barrandov je neslávne známa napríklad i svojím bulvárnym obsahom a tendenčným spravodajstvom, v ktorom vykresľuje v negatívnom svetle súčasného ministra financií a majiteľa konkurenčného vydavateľstva MAFRA Andreja Babiša.

Televíziu Barrandov, tak ako vydavateľstvo Empresa Media, ale i mediálnu agentúru Médea vlastní podnikateľ Jaromír Soukup, ktorý je zároveň i predsedom predstavenstva.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu