FUN radio-stare logo
jedno z prvých lôg FUN rádia (zdroj: FUN rádio)

Presne v stredu 10. júna oslávi prvá slovenská súkromná rozhlasová stanica svoje 25. narodeniny a preto si pre svojich poslucháčov pripravila prekvapenie, ako sa patrí. Fun rádio si dlhodobo udržiava pozíciu silnej komerčnej dvojky s 13,2%-ným podielom na trhu. Má 507 tisíc denných a 1 milión 141.000 týždenných poslucháčov.

Aktualizované 11.6.2015:

Ak ste si nestihli vypočuť celé včerajšie výročné vysielanie rádia FUN, jeho jednotlivé relácie sme našli na blogu Radio Radar > pozri

Fun radio-historia-01
(zdroj: FUN rádio)

Vysielanie sa vráti späť v čase a počas celého dňa bude z éteru Fun rádia znieť hudba 90-tych rokov. Áno, presne tá, ktorá sa hrávala v časoch, keď sa Funko narodilo.

A aby bol časový presun ešte autentickejší, poslucháčom sa budú prihovárať najväčšie moderátorské hviezdy histórie Fun rádia.

Znova tak budete počuť staré známe hlasy: Mravca, Sláva a Miňa, Adely, Šarkana, Jula alias Pythona, Martina Nikodýma a mnohých ďalších, ktorí budú tento špeciálny narodeninový deň spoluvysielať so súčasnými moderátormi.

K dokonalosti tohto dňa nesmú chýbať ani nezabudnuteľné jingle ale najmä obľúbené relácie ako Kokoriko, Let´s Fun, Muzikola, Stará natoč gramofón, ale aj Fun News, Music News, Haló kto je tam.

Fun rádio sa ako prvé slovenské súkromné rádio začalo vysielať na frekvencii 94,3 FM 10. júna 1990.

Spočiatku vysielanie zo štúdia v Bratislave pokrývalo 4 hodiny, po zvyšok dňa sa preberal signál z vysielania francúzskeho Fun rádia. Postupne sa vysielanie z Bratislavy rozširovalo – zo 4 hodín na 12 až konečných 24 hodín denne.

Pri príležitosti osláv štvrťstoročnice si Fun rádio na svojom webe pripravilo aj špeciálnu narodeninovú podstránku, kde budú postupne pribúdať fotografie, videá či jingle na stiahnutie.

 

Pozrite si štart vysielania FUN rádia v slovenčine z 10. júna z roku 1990:

 

Vypočujte si prvé jingle FUN rádia z roku 1990:

najstarsie logo FUN radia
takto vyzeralo prvé logo FUN rádia (zdroj: FUN rádio)
Julius Satinsky o Fun radiu - zdroj Fun radio
(zdroj: FUN rádio)

 

Jaro Filip o Fun radiu-zdroj Fun radio
(zdroj: FUN rádio)

 

Spoznávate ešte tváre niektorých moderátorov? :)

Fun radio-historia-02
(zdroj: FUN rádio)
Fun radio-historia-03
(zdroj: FUN rádio)

 

V stredu 10. júna sa teda na Vás tešia:

Fun rádio oslávi svoje 25. narodeniny. Moderovať budú  Mravec, Slávo a Miňo, Adela, Šarkan, Julo alias Python ale aj Martin Nikodým
(zdroj: FUN rádio)
Narodeniny_rozpis_final
(zdroj: FUN rádio)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu