S okamžitou platnosťou  boli dočasne poverení vedením spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia Milan Dubec (34) a Martin Mihálik (43). Obaja sú poverení dočasným vedením vydavateľstva a preberajú zodpovednosť za hladký priebeh všetkých operácií s tým súvisiacich pri odchode doterajšieho generálneho riaditeľa Petra Mertusa (na fotografii hore), ktorý sa rozhodol po 14 rokoch v skupine Ringier Axel Springer Slovakia na základe vlastného rozhodnutia ukončiť v decembri t. r. svoje pôsobenie.    

„Som rád, že Milan Dubec a Martin Mihálik prijali úlohu dočasne riadiť vydavateľský dom. Obaja majú hlboké znalosti o našej spoločnosti a vynikajúce zázemie v mediálnom odvetvi. Zabezpečia tak hladký priebeh všetkých operácií. Rád by som taktiež poďakoval Petrovi Mertusovi za jeho prácu pri budovaní Ringier Axel Springer Slovakia, najúspešnejšieho vydavateľského domu na Slovensku. Želám mu veľa úspechov do budúcnosti.“, povedal Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny,knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

Generálny riaditeľ Peter Mertus odchádza z vydavateľstva Ringier - Milan Dubec
Milan Dubec
Generálny riaditeľ Peter Mertus odchádza z vydavateľstva Ringier - Martin Mihalik
Martin Mihálik

Milan Dubec, zakladateľ a spolumajiteľ najnavštevovanejšieho portálu na Slovensku, je zároveň súčasný generálny riaditeľ Azetu, kde spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG získala v roku 2010 cez svoju slovenskú dcérsku spoločnosť 70-percentný podiel.

Martin Mihálik, súčasný člen predstavenstva Azetu a finančný riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia. Pred príchodom do firmy Ringier Axel Springer Slovakia v roku 1998 nadobudol skúsenosti z firiem Unilever a Mailtec. Od roku 1998 zastával niekoľko pozícií na finančnom oddelení a v roku 2004 sa stal finančným riaditeľom spoločnosti.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu