zdroj: TV JOJ

Po ôsmich rokoch sa obľúbený televízny seriál Panelák vytratil z programovej ponuky televízie 17. júna 2015. Teraz televízia ohlasuje jeho návrat.

„Veľkým dielom prispel k budovaniu silnej značky televízie Joj a nie je snáď nikto, kto by ho nepoznal. Získal si vzácne veľkú a vernú základňu divákov, vďaka ktorej sa stal najdlhšie vysielaným seriálom na Slovensku. Jojka budúci rok oslávi 15. výročie a jeden z jej najúspešnejších programov bude pri tom. Panelák sa stal fenoménom a cítime, že stále má čo ponúknuť. V roku 2017 sa tak vráti na obrazovky s novými časťami, ktoré už postupne začínajú vznikať,“ prezradil generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega na sociálnej sieti.

Televízia krátko na to zverejnila informáciu o návrate Paneláku aj na svojom webe. Súčasťou správy je i anketa, ktorá zisťuje preferencie divákov, či sa tešia na návrat seriálu. Po dvoch dňoch od zverejnenia, z takmer 3900 hlasujúcich až 92% respondentov hlasovalo za návrat seriálu.

Panelák bol dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou programovej štruktúry televízie JOJ v jej hlavnom vysielacom čase, ako tzv. denný seriál. Vďaka nemu k sebe JOJka pritiahla univerzálne publikum, mladého diváka a celé rodiny, a objavila generáciu hercov a dala príležitosť mladým tvorcom, ktorí pre JOJ Group dnes tvoria ďalšie televízne formáty.

Seriál scenáristu Andyho Krausa sa stal slovenským fenoménom, ktorý si postupne vybudoval jednu z najväčších diváckych základní s tými najlojálnejšími fanúšikmi na Slovensku – len na Facebooku ich má Panelák k dnešnému dňu viac ako 125 tisíc.

Televízia pri príležitosti ukončenia jeho vysielania v júni 2015 prezradila, že v bezplatnom internetovom archíve televízie JOJ si seriál pozrelo viac ako 65-tisíc ľudí (v priemere na epizódu) a všetky jeho epizódy mali neuveriteľných takmer 86 miliónov videní.

Panelák sa 17. júna 2015 s divákmi lúčil dvojdielnou epizódou, ktorú si vtedy nenechalo ujsť na televíznych obrazovkách až 418-tisíc divákov (CS 12+). Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu