Houpaci koně-autor foto-Jiří Dvořák
Houpaci koně (autor foto: Jiří Dvořák, zdroj: Slnko Records)

Dve kapely, ktoré na jeseň 2013 vydali kritikmi oceňované albumy sa dostali do času „medzi“. Medzi dvoma krokmi, na pol ceste z domu, na pol ceste domov, medzi stavom sýtosti a hladom.  Reč je o skupinách Kolowrat a Houpací koně, ktoré začiatkom júna odohrajú na Slovensku tri spoločné koncerty.

HOUPACÍ KONĚ sú kapelou zo severu. Vysnívali si „Everest“, rovnomenne znie aj názov ich posledného albumu na vlastnej značke Yannick South, ale ešte nevyliezli na Milešovku. Hillary a Tenzing, Crusoe a Piatok, košele a cigára.

„Zlatý časy se končí“ a otázkou je, aké začínajú teraz. Odpoveď hľadajte aj na blížiacich sa live vystúpeniach v Prešove, Košiciach a Bratislave.

 

Kolowrat (autor foto: Dávid Doroš, zdroj: Slnko Records)

KOLOWRAT na Slovensku netreba obzvlášť predstavovať. Gitaroví melancholici, ktorí majú nohy vychodené z dlhých rovných ulíc, pričom vedia, že aj tá najdlhšia sa nakoniec skončí. Cesty sú totiž na to, aby sme ich prešli a zistili, čo bude za rohom.

 

 

 

 

 

Minulý rok vystupovali Kolowrat a Houpací koně v Čechách, teraz prichádza na rad Slovensko. Na začiatku júna odohrajú svoje koncerty postupne v prešovskej Christianii (4.6.), košickej Tabačke (5.6.) a bratislavskom Randali (6.6.).

Tí, ktorí nemajú možnosť prísť osobne, si budú môcť pozrieť bratislavské vystúpenie oboch skupín online a naživo cez portál clubstreamer.eu!

[message_box title=““ color=“grey“]
KONCERTY

4. 6. Christiania, Prešov
5. 6. Tabačka, Košice
6. 6. Randal, Bratislava
[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu