Globálna mediálna skupina ZenithOptimedia kúpila agentúru B2B Group
Tomáš Varga a Tomáš Potěšil (zdroj: B2B Group)

Skupina ZenithOptimedia, ktorá je súčasťou skupiny Publicis Groupe, kúpila česko-slovenskú agentúru B2B Group, špecializovanú na výkonnostný marketing.

B2B Group bola založená v roku 2000, sídli v Bratislave a v Prahe a na online marketing sa zameriava od roku 2006.

Od tej doby agentúra pracovala s pôsobivým množstvom značiek, medzi ktoré patrí O2, Tatra banka, Nay Elektrodom, Martinus, Union – Onlia.sk. B2B Group sa stala jednou z najrešpektovanejších výkonnostných agentúr na Slovensku a v Českej republike.

B2B Group zamestnáva viac ako 30 odborníkov a ponúka širokú škálu služieb ako sú online stratégie,  SEM, SEO a programmatic buying.

„B2B Group si na slovenskom a českom trhu vybudovala skvelú povesť vďaka poskytovaniu služieb v oblasti performance marketingu, čo dokazujú aj úspechy agentúry za posledné roky. Talent a odborné znalosti B2B Group v oblasti online marketingu sa perfektne dopĺňajú so skupinou ZenithOptimedia. Naše komunikačné služby totiž staviame na troch pilieroch – médiám sa venuje ZenithOptimedia, performance marketing má na starosti globálne agentúra Performics a content zastrešuje Newcast, ktorú sme na český trh uviedli minulý rok, “ uviedol Tomáš Varga, CEO ZenithOptimedia Czech.

„Získanie spoločnosti B2B Group je súčasťou našej stratégie ako vybudovať agentúru poskytujúcu komplexné služby v rámci  plánovania marketingovej komunikácie. Napr. naše nedávne víťazstvo vo výberovom konaní pre Nestlé je dôkazom nášho správneho prístupu,“ uviedla Nicole Prüsse, CEO ZenithOptimedia pre severnú, strednú a východnú Európu.

 „V posledných rokoch sme na slovenskom a českom trhu zaznamenali významný rast. Spolupracujeme s poprednými eshopmi a tiež s mnohými korporátnymi klientami. Portfólio našich služieb sa rozšířilo od vyhľadávania do ďalších oblastí výkonnostného marketingu a fúziu chápem ako príležitosť ako ponúknuť klientom ešte väčší prínos a komplexnejšie služby, “ dodal Tomáš Potěšil, managing director B2B Group.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu