GoGo v kampani na Axe (foto: Zaraguza CZ)

Daniel Sebastián Štrauch alias GoGo naplno predviedol svoj šarm v novej reklame pre Axe. GoGo má na Youtube už viac ako 1,5 miliónov odberateľov a je najznámejší a medzi mladými veľmi obľúbený youtuber a vloger.

AXE spolu s agentúrou Zaraguza a youtuberom GoGom ukazujú mladým mužom, že na každom z nich niečo je. Ako? Reklamou na nerdov…

Len pre ujasnenie: nerdi sú pre mnohých veľmi zvláštne individuá, ktoré sú úzko zamerané na nejaký vedný odbor, vo svojej existencii sa príliš nezaťažujú bežnými vecami a zameriavajú sa na makroskopické záležitosti ako sú možnosti vedy a budúcnosť ľudstva, okrem toho nemajú potrebu aktívne brániť svoje záujmy, pretože im nezáleží na tom, čo si myslia ostatní ľudia, sú to jednoducho na prvý pohľad takí nezaujímavý čudáci, radi hrajú počítačové hry a podobne.

Kampaň je lokálnou adaptáciou globálnej komunikácie You Got Something k novej rade produktov AXE You. Cieľom kampane je podporiť sebavedomie mladých mužov, čiže je cielená na teenagerov, teda cieľovku tráviacu hodiny a hodiny na YouTube sledovaním videí svojich obľúbencov.

Zaraguza preto oslovila úspešného slovenského YouTubera GoGa, aby sa stal tým, kto im message kampane odovzdá.

Pozrite si spot:

AXE YOU a GoGO uvádzajú: Niečo na tých nerdoch je

„Po úspešnej kampani „Etiketa 21. storočia s Majkom Spiritom” sme pre AXE tento rok pripravili novu kampaň, ktorá je spojená s launchom produktu AXE You. Oproti Etikete však cieľová skupina kampane omladla, a preto bol pre nás logicky krok zapojenia najznámejšieho československého YouTubera Goga, pre ktorého sa jednalo o historicky prvý reklamný spot,“ povedal pre mediawatch.dog! Peter Mižík z agentúry Zaraguza CZ.

Hlavným pilierom komunikácie je YouTube video „Niečo na tých nerdoch je“, ktoré zábavnou formou ukazuje, že každý, vrátane nerdov, v sebe má niečo, čo ho robí príťažlivým. Tomuto videu predchádzal teaser priamo na kanáli GoGa, ktorý behom pár dní dosiahol 180 000 pozretí, doplnený making of videom.

Kampaň prebieha v Čechách od 10. apríla 2017 a od 17. apríla 2017 aj na Slovensku a bude trvať do 28. mája 2017 a to na mediatypoch YouTube, Facebooku, Instagrame a na afinitných portáloch. Kampaň má presah aj do outdoorovej reklamy a AXE nebude chýbať ani na Utuberingu.

K rozhodnutiu prijať atraktívnu ponuku zahrať si v reklamnej kampani Axe You a priebehu jej natáčania svoje video natočil, samozrejme, aj Gogo. Hovorí v ňom napríklad, že natáčanie trvalo 17 hodín a aj to, že túto ponuku bez váhania prijal.

Vizitka kampane:
Reklamná agentúra: Zaraguza CZ
Group creative director: Michal Pastier
Creative director: Radovan Andrej Grežo
Copywriter: Lucie Gromusová
Art director: Martin Stenko
Account director: Filip Sajka
Client: Lenka Rákosníková, Juraj Bolf
Production and postproduction: Beomind
Director: Samuel Vičan
Production: Martin Darnandi, Anastasia Rudakova-Aquil
D.O.P..: Ivan Finta
Making of video: Boris Holečko
Štúdio: Studio 727 Bratislava

kľúčový vizuál kampane (foto: Zaraguza CZ)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu