Volkswagen Golf získal prestížnu cenu Zlatý volant 2013 nielen od nemeckého motoristického týždenníka Auto Bild ale včera už aj od slovenského dcérskeho magazínu Auto Bild Slovensko. O ocenení na Slovensku rozhodli výlučne čitatelia časopisu, ktorí hlasovali v ankete prostredníctvom SMS správ.

Zlatý volant je najvýznamnejšia európska automobilová trofej, ktorá sa existuje už od roku 1976. Na rozdiel od iných cien sa Zlatý volant udeľuje v šiestich kategóriách – malé a kompaktné automobily, stredná trieda, vyššia a luxusná trieda, SUV, vany, kupé a kabriolety. Okrem toho sa každoročne vyhlasuje aj Zelený volant za prínos pre ekológiu. Do hlasovania sa tohto roku celkovo zapojilo približne 200 000 čitateľov magazínu Auto Bild v 25 krajinách Európy.

Golf erhaelt Das Goldene Lenkrad 2013

Mesačník Auto Bild Slovensko, ktorý patrí k najpredávanejším motoristickým časopisom na Slovensku udeľuje titul Zlatý volant od roku 2010. V tohtoročnej ankete Volkswagen Golf siedmej generácie zvíťazil v kategórii kompaktných automobilov, čím zopakoval svoj minuloročný úspech. V roku 2011 sa v kategórii kompaktných automobilov umiestnil na prvom mieste model Volkswagen Jetta.

 

Zdroj: VW, Porsche Slovakia