Spoločnosť Google v spolupráci s portálom Zodpovedne.sk uvádza na Slovensku vzdelávací projekt Web Rangers. Jeho cieľom je naučiť žiakov vo veku 13 až 16 rokov bezpečne a zodpovedne používať internet.

Po tom čo sa v Čechách uskutočnili dva ročníky projekt prichádza aj na Slovensko. Pre žiakov budú organizované prednášky a workshopy nielen v Bratislave, ale i v Košiciach. Okrem toho na webovej stránke k projektu nájdu online kurzy a videá, z ktorých sa dozvedia ako bezpečne používať internet.

Podľa výsledkov prieskumu Univerzity Palackého v Olomouci o rizikovom správaní slovenských detí na internete „je takmer tretina detí vystavená kyberšikane formou verbálnych útokov rovesníkov (28%) a každé štvrté dieťa (26%) sa stalo obeťou krádeže identity odcudzením svojho online účtu. Polovica opýtaných detí tiež uviedla, že dostali cez internet pozvanie na schôdzku od neznámeho človeka a dokonca viac ako polovica týchto detí uviedla, že by na takéto stretnutie aj prišli. Pritom o takomto stretnutí by rodičom povedala len asi tretina detí, polovica by sa zverila iba kamarátom a necelé 3 percentá učiteľovi, “ ako uviedlo občianske združenie eSlovensko.

„Google sa dlhodobo snaží, aby bol internet bezpečným miestom pre všetkých používateľov. Nápad projekt Web Rangers sa prvýkrát zrodil u našich kolegov v Izraeli pred 4 rokmi, kde medzi mládežou zaznamenal obrovský úspech. Projekt vychádza zo skutočnosti, že najefektívnejšie si deti zdieľajú svoje znalosti vzájomne medzi sebou. Veľmi nás teší, že ho môžeme priniesť aj na Slovensko a podporiť tak povedomie o bezpečnom používaní internetu,“ povedal Michal Zachar, marketingový manažér Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu