News Feed, teda spravodajský, či informačný kanál, ktorý sa zobrazuje v hlavnej ponuke každého jedného Facebook účtu je prispôsobený tak, aby majiteľovi účtu zobrazoval také informácie, športové výsledky, virálne videá a iný obsah, o ktorý má záujem. A presne toto má v pláne aj Google, ale o niečo lepšie. V súlade s heslom, ktoré je charakteristické pre Silicon Valley „Všetko čo môžeš robiť ty – ja môžem robiť lepšie“.

Google aktualizoval svoju bezplatnú aplikáciu s informačným kanálom pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS, ktorá prostredníctvom umelej inteligencie zobrazuje používateľom rôzne príbehy alebo videá. Informáciu priniesol portál cnet.com.

Samotný informačný kanál nie je žiadnou novinkou, v decembri 2016 predstavil Google jeho základnú verziu, ktorá zobrazuje obsah, ktorý by mohol používateľa zaujímať na základe jeho predchádzajúceho vyhľadávania na Google.

Po novom je informačný kanál doplnený o tlačidlo „nasledovať“, ktoré umožňuje ľuďom sledovať informácie a novinky o rôznych verejných osobnostiach alebo skupinách.

Aj v prípade správ z médií nastáva zmena, Google bude odteraz používateľovi zobrazovať články aj z iných zdrojov, súčasne s článkami zo zdrojov, kde sú overené fakty, aby mu ponúkol pohľad na danú informáciu z rôznych perspektív, presne tak ako to robí aj Facebook.

Načasovanie aktualizácie informačnej aplikácie Google prišlo vo veľmi správnej chvíli, v čase keď Facebook čelí ostrej kritike za podporu a zverejňovanie falošných správ, za nedostatočnú kontrolu a filtrovanie informácií, ktoré môžu mať vplyv na skreslené vnímanie diania vo svete a celkovej reality.

Samozrejme, medzi Googlom a Facebookom je rozdiel. Zatiaľ čo Facebook zobrazuje používateľovi kombináciu vecí zdieľaných medzi jeho priateľmi a stránkami, ktoré má obľúbené, informačný kanál v Googli je založený na algoritmoch rozsiahleho vyhľadávania ako aj od iných informácií získaných z iných zdrojov Google ako sú napríklad služby Mapy Google, Gmail alebo YouTube.

V informačnom kanáli sa nebudú zobrazovať informácie z prostredia porna, extrémizmu a takisto sa nebudú pri zobrazovaní obsahu používať informácie o sexuálnej orientácii alebo náboženstve používateľa.

„Kľúčový bod celej tejto aktualizácie je to, že informačný kanál zobrazuje to, čo používateľa naozaj zaujíma a nie to, čo zaujíma jeho priateľov ako to robia iné informačné kanály,“ uvádza sa vo vyjadrení Bena Gomes, viceprezidenta inžinierstva pre Google vyhľadávanie, informoval cnet.com.

Momentálne je informačný Google kanál dostupný iba na trhu v USA, no v nasledujúcich týždňoch by mal byť uvedený do používania aj na medzinárodnej scéne.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu