ilustračná foto: pixabay.com

Na najvyšších pozíciách sa v najznámejšom vyhľadávači v súčasnosti zobrazujú články, ktoré sú označené ako overené originálne správy.

Vyhľadávanie v Googli bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo ľuďom prístup k najrôznejším informáciám. Najmä pri zobrazovaní správ sa spoločnosť Google snaží zobraziť rozmanité články a zdroje, aby používateľom poskytla čo najviac kontextu a poznatkov.

Najnovšie sa chce Google zamerať na zobrazovanie originálnych článkov. Informáciu zverejnila spoločnosť na svojom firemnom blogu.

V najväčšom prehliadači boli len nedávno zrealizované zmeny v algoritmoch vyhľadávania, ktoré pomôžu lepšie rozpoznať originálne správy.

Okrem toho zaistia, že vo vyhľadávači budú zvýraznené a zostanú vo výsledkoch vyhľadávania dlhšie. Znamená to, že čitateľ sa pri vyhľadávaní informácií dostane aj k pôvodnej správe, čím sa rozšíri jeho poznanie v danej téme.

Používateľ bude mať prehľad o najnovších aktualitách v danej téme a zároveň si bude môcť pozrieť prvotný článok.

Služba je podľa informácií NiemanLab dostupná zatiaľ iba v prehliadači Google. Čoskoro bude zavedená aj v službe Google News a Google Discover.

Google nevie presne definovať čo znamená pôvodná originálna správa, neexistuje ani absolútny štandard stanovujúci originalitu článku.

Rôznorodosť významu stanovenia originality článku pre redakcie a vydavateľov v rôznych časových obdobiach a časoch je pre Google výzvou. Spoločnosť bude neustále vyvíjať úsilie na tom, aby porozumela životnému cyklu príbehu.

Na triedenie a usporiadanie obsahu Google používa algoritmy. Tie sa skladajú zo stoviek rôznych signálov, ktoré sa neustále aktualizujú a vylepšujú.

Okrem algoritmov využíva Google pri triedení obsahu aj reálnych ľudí. Ich spätná väzba pomáha zlepšovať algoritmy.

Zmeny v spôsobe zobrazovania výsledkov vyhľadávania v Googli sú snahou spoločnosti poskytnúť používateľov lepší prístup ku kvalitnej žurnalistike.

Aktualizácie vo vyhľadávači by mali ľuďom umožniť hlbšie pochopenie ich meniacich sa komunít a konverzácií, ktoré sa okolo nich vedú.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu