zdroj: pixabay.com

Hlavným zdrojom príjmov spoločnosti Google sú reklamy, takže tento krok spoločnosti sa môže javiť ako kontraproduktívny. Google, ale nebude blokovať všetky reklamy, len tie, ktoré nespĺňajú nové pravidlá.

Správy o plánoch na blokovanie reklám zo strany spoločnosti Google sa objavili už v apríli tohto roka, krátko potom ako Koalícia pre lepšie reklamy – Coalition for Better Ads, zverejnila výsledky prieskumu, ktorý bol zameraný na zistenie, aké reklamy sú pre používateľov v Európe a v USA najrušivejšie a najnepríjemnejšie.

Blokátor reklám sa nedávno objavil v pracovnej verzii s názvom Canary, ktorá je denne aktualizovaná a predchádza trojfázovému procesu vydania: „Dev“, „Beta“ a nakoniec „Stable“.

Aktuálna verzia Canary Chrome má číslo 62, v konečnej podobe ju spoločnosť plánuje zaviesť do používania pre osobné počítače 17. októbra a pre mobilné telefóny 24. októbra.

Novinku z prostredia najväčšieho internetového prehliadača na svete, prinieslo viacero spravodajských portálov, napríklad i digitaltrends.com a computerworld.com.au.

V prehliadači Chrome nebudú blokované všetky reklamy, len tie, ktoré nespĺňajú nové pravidlá spoločnosti Google a spadajú do označenia „rušivé reklamy“.

Tieto nové smernice boli vypracované v rámci spolupráce s Koalíciou pre lepšie reklamy, ktorá zahŕňa aj také veľké mená, ako sú Facebook, News Corp a Thomson Reuters.

„V roku 2018 plánujeme, aby Chrome prestal zobrazovať reklamy (vrátane tých, ktoré vlastní alebo poskytuje spoločnosť Google) na stránkach, ktoré nespĺňajú normy pre lepšie reklamy,“ napísal vo svojom Google poste, ktorý zverejnil computerworld.com.au, Rahul Roy-Chowdhury, produktový manažér pre Chrome.

Inými slovami, spoločnosť Google vytvorí zoznam webových stránok , ktoré majú tendenciu zobrazovať „rušivé reklamy“ a potom na nich bude blokovať kategórie reklám, ktoré porušujú štandardy koalície.

Na ploche Chrome zablokuje vyskakovacie reklamy, reklamy, ktoré automaticky začnú prehrávať video aj audio, reklamy, ktoré sa s odpočítavaním zobrazujú používateľom ešte pred zobrazením stránky, reklamy ktoré zaberajú 30% obrazovky, a ktoré zostávajú na rovnakom mieste bez ohľadu na to, ako používateľ scrolluje (pohybuje) textom na obrazovke.

Tieto aj iné typy reklám budú blokované aj v Chrome na mobilných zariadeniach, ktoré používajú operačný systém Android alebo iOS.

Okrem blokovania reklám sa zmenia aj pravidlá pri používaní blokátorov tretích strán. Google v tomto smere vyvíja nový nástroj, ktorí požiada používateľa, aby povolil zobrazovanie reklám alebo za obsah bez reklám zaplatil poplatok.

V tomto prípade nejedného človeka napadne myšlienka, prečo Google pristupuje k takýmto krokom, keď reklamy sú aj pre túto spoločnosť najväčším zdrojom príjmov.

Nuž, Google to má veľmi dobre premyslené, pretože najlukratívnejšia časť zabezpečujúca príjmy spoločnosti, v podobe zobrazovania kontextovej reklamy pri vyhľadávaní, zostane nedotknutá.

Okrem toho môže zníženie zobrazovania tých najotravnejších reklám viesť k tomu, že používatelia si nebudú inštalovať blokátory reklám, čo by bolo určite pozitívne pre budúce výnosy.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu