Google vyvinul umelú inteligenciu, ktorá vie rozprávať ako skutočný človek

Google na konferencii I/O predstavil umelú inteligenciu, ktorá dokáže komunikovať ako skutočný človek alebo takmer ako skutočný človek. Táto technológia je zameraná na dokončenie konkrétnych úloh, ako napríklad rezervovať reštaurácie, naplánovať schôdzky a podobne.

Na konferencii bola umelá inteligencia predstavená publiku prostredníctvom telefonátu. Výsledok bol pre zúčastnených šokom, pretože umelá inteligencia sa s človek cez telefón rozprávala akoby ona sama bola človekom.

Umelá inteligencia predviedla bravúrnu interakciu s volajúcim, kládla správne otázky, prerušila svoje rozprávanie na správnych miestach a dokonca používala citoslovce “hmmm” ako skutočný človek. Informáciu zverejnil The Verge.

Google na svojom blogu popisuje umelú inteligenciu s názvom Duplex ako novú technológiu, ktorá dokáže počas telefonických rozhovorov prirodzene komunikovať s volajúcim.

Táto technológia je zameraná na dokončenie konkrétnych úloh, ako napríklad naplánovanie určitých typov stretnutí. Pri komunikácii sa systém snaží rozprávať čo najprirodzenejšie, umožňuje ľuďom rozprávať sa úplne normálne, podobne akoby sa rozprávali s druhou ľudskou bytosťou, to znamená bez toho, aby museli konverzáciu prispôsobovať rozhovoru so strojom ako to bolo doteraz.

Jednou z kľúčových úloh výskumu bolo obmedziť Duplex na uzavreté domény. Duplex môže realizovať prirodzené rozhovory len po dôkladnom zaškolení v takýchto doménach. Duplex ešte nevie samostatne uskutočňovať všeobecné rozhovory.

„Technológia Google Duplex je navrhnutá tak, aby znela prirodzene, aby sa dosiahla príjemná konverzácia s volajúcim. Je pre nás dôležité, aby používatelia a firmy mali s touto službou dobré skúsenosti a kľúčovou súčasťou je transparentnosť. Chceme, aby bolo úplne zrejmé, aký je zámer volania, aby podniky pochopili kontext. Počas nasledujúcich mesiacov budeme experimentovať s tým správnym prístupom,“ uviedola spoločnosť Google na svojom blogu.

Umelá inteligencia Duplex má omnoho viac výhod ako len viesť prirodzený rozhovor. Duplex umožňuje delegovanú komunikáciu s poskytovateľmi služieb asynchrónnym spôsobom, môže tiež pomôcť pri riešení problémov s prístupom a jazykovými bariérami, napríklad tým, že používateľom s poruchou sluchu alebo používateľom, ktorí nehovoria miestnym jazykom, umožní vykonávať úlohy cez telefón.

Okrem toho, ak sa rozhovor nevyvíja vhodným spôsobom, jednoducho ho prevezme reálny ľudský operátor. Duplex má „schopnosť vlastného monitorovania“, ktorá umožňuje rozpoznať, keď sa konverzácie presunú nad rámec jej schopností. V týchto prípadoch dá signál operátorovi, ktorý môže prevziať telefonát.

Toto leto chce Google skúšať technológiu Duplex v rámci Asistenta Google, napríklad v tom, aby pomohla používateľom rezervovať reštaurácie, naplánovať návštevy v kaderníctve a podobne.

Technológia umelej inteligencie je pre Google podľa The Verge zatiaľ iba experiment. Nie je dokončená a neexistuje žiadna záruka, že bude v takejto podobe široko dostupná alebo či bude dostupná pre všetkých. Pre obmedzený počet používateľov by mala byť táto novinka dostupná niekedy v lete.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu