na knižnom veľtrhu Bibliotéka, počas besedy o knihe o mafiánovi Žaluďovi (zdroj foto: G.M.)

Na tohtoročnom podujatí Bibliotéka v bratislavskej Inchebe bude množstvo sprievodných podujatí a stretnutí so spisovateľmi, na jednom takomto sa zúčastní aj Gustáv Murín.

Uskutoční sa v nedeľu 13. novembra na pódiu Panta Rhei o 16 –tej, moderovať bude Dado Nagy.

Gustáv Murín predstaví na knižnom veľtrhu svoju tvorbu, ktorú vydal v roku 2016 – Mafia, V tieni Černobyľa, Mafiáni v Bratislave, Mafiáni – Sýkorovci, Jozef Roháč – Príbeh zabijaka mafie, a Mafiáni 2: Danišovci – Peter Žaluď Steinhübel – Diničovci.

Murín je verejnosti známy, aj ako spoluautor dokumentárneho seriálu Mafiáni, ktorí nedávno odvysielala slovenská televízia RTVS.

„Spisovateľ píše, lebo mu to píše. Ale fakt je, že ako spisovateľ máte skutočne unikátnu pozíciu, kedy môžete vstupovať do iných životov, a dokonca ste vítaný, a zase z nich bez ujmy vystupovať. A pri besedách máte obrovskú výhodu, že na rozdiel od politika, či komika, vy nečelíte žiadnym očakávaniam a preto môžete zaujať i pobaviť. Byť spisovateľom nie je povolanie, ani poslanie, je to remeslo, ale tiež spôsob života. Je to tiež veľká voľná vstupenka do života iných a do životných zážitkov, ktoré ospravedlňuje práve to, že o nich môžete a nemusíte písať. Ale ja som zároveň aj vedec a to obohacuje moje písanie tak, že môžem dramatický dej dopĺňať ešte dramatickejšími faktami,“ povedal v rozhovore pre MediaWatch.Dog Gustáv Murín.

Keď sme sa spýtali na jeho vzťah k médiám, odpovedal: „Pre médiá píšem a vystupujem v rozhlase aj televízii od svojich gymnaziálnych rokov. Začínal som ako šéfredaktor stredoškolského časopisu a moderátor mládežníckej relácie STV „Matematika prevážne vážne“. Médiá sú fenomén, ktorému som sa o desťaročia neskôr venoval aj teoreticky ako pedagóg. Najzaujímavešie na nich je, že vás ich fungovanie, či nefungovanie podľa predpokladaných pravidiel dokáže znovu a znovu zaskočiť. Je pozoruhodné sledovať, ako jedni od druhých zúfalo kopírujú „kľúč k úspechu“ a pritom vôbec netušia, čo bude zajtra. Ale obrovský vplyv začína mať vďaka internetu „občianska žurnalistika“. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu