Knihy Gustáva Murína zachytávajúce 90. roky na Slovensku, organizovaný zločin a praktiky mafiánov sa dočkajú obrazového spracovania. Momentálne sa pripravuje pilotný diel dokumentárneho seriálu, ktorý bude vychádzať z kníh Mafia na Slovensku, Mafia v Bratislave a Boss všetkých bossov. Dostane sa pravdepodobne až do vysielania RTVS.

Gustáv Murín verí v úspech pripravovaného seriálu o mafiánoch

Gustáv Murín tvrdí, že myšlienku na sfilmovanie svojich diel mal už roky. „Chýbal schopný producent a ten sa našiel v osobe Miroslava Čížka. Ja som bol oslovený jeho dramaturgom Petrom Velickým a postupne sa tak vyskladal veľmi efektívny štáb, ktorý mi ako scenáristovi vychádza maximálne v ústrety,“ ako uviedol pre masmedialne.info.

Režisérsky sa na projekte podieľa Tibor Szilvási, ktorý sa podpísal pod seriál Policajti z centra alebo pod vybrané epizódy To nevymyslíš.

Pod pracovným názvom Mafiáni na Slovensku je pripravovaných 12 častí s minutážou do pol hodiny. Každý diel má bližšie predstaviť jednu postavu zapletenú v mafiánskych praktikách. Rozpočet celého seriálu sa má vyšplhať na 196-tisíc eur, pričom 4-tisíc eur poskytol aj audiovizuálny fond.

„Je veľký rozdiel medzi napísaním a vydaním knihy a prípravou a odvysielaním televízneho seriálu. Pri knihe je autor sám, maximálne s pripomienkami vydavateľa. Pri televíznej práci je scenár základom pre prácu iných a výsledok sa tvorí až v strižni podľa nasnímaného materiálu,“ hodnotí odlišnosti Gustáv Murín.

„Keďže moji čitatelia po takomto spracovaní danej témy volali už dávnejšie, a nie je ich málo, verím v úspech celého projektu,“ dodáva na záver.

Práva na seriál by po posúdení pilotnej časti mohla získať RTVS, pričom seriál by sa na televízne obrazovky mohol dostať už v nasledujúcich mesiacoch. Keďže je však projekt aktuálne v štádiu rokovaní, RTVS nám tak zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne stanovisko. Dátum odovzdania pilotného dielu je naplánovaný už na 27. február.

Mojmíra Némethová

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu