Knihy Gustáva Murína zachytávajúce 90. roky na Slovensku, organizovaný zločin a praktiky mafiánov sa dočkajú obrazového spracovania. Momentálne sa pripravuje pilotný diel dokumentárneho seriálu, ktorý bude vychádzať z kníh Mafia na Slovensku, Mafia v Bratislave a Boss všetkých bossov. Dostane sa pravdepodobne až do vysielania RTVS.

Gustáv Murín verí v úspech pripravovaného seriálu o mafiánoch

Gustáv Murín tvrdí, že myšlienku na sfilmovanie svojich diel mal už roky. „Chýbal schopný producent a ten sa našiel v osobe Miroslava Čížka. Ja som bol oslovený jeho dramaturgom Petrom Velickým a postupne sa tak vyskladal veľmi efektívny štáb, ktorý mi ako scenáristovi vychádza maximálne v ústrety,“ ako uviedol pre masmedialne.info.

Režisérsky sa na projekte podieľa Tibor Szilvási, ktorý sa podpísal pod seriál Policajti z centra alebo pod vybrané epizódy To nevymyslíš.

Pod pracovným názvom Mafiáni na Slovensku je pripravovaných 12 častí s minutážou do pol hodiny. Každý diel má bližšie predstaviť jednu postavu zapletenú v mafiánskych praktikách. Rozpočet celého seriálu sa má vyšplhať na 196-tisíc eur, pričom 4-tisíc eur poskytol aj audiovizuálny fond.

„Je veľký rozdiel medzi napísaním a vydaním knihy a prípravou a odvysielaním televízneho seriálu. Pri knihe je autor sám, maximálne s pripomienkami vydavateľa. Pri televíznej práci je scenár základom pre prácu iných a výsledok sa tvorí až v strižni podľa nasnímaného materiálu,“ hodnotí odlišnosti Gustáv Murín.

„Keďže moji čitatelia po takomto spracovaní danej témy volali už dávnejšie, a nie je ich málo, verím v úspech celého projektu,“ dodáva na záver.

Práva na seriál by po posúdení pilotnej časti mohla získať RTVS, pričom seriál by sa na televízne obrazovky mohol dostať už v nasledujúcich mesiacoch. Keďže je však projekt aktuálne v štádiu rokovaní, RTVS nám tak zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne stanovisko. Dátum odovzdania pilotného dielu je naplánovaný už na 27. február.

Mojmíra Némethová

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu